Villa “STRATOS” – Пефкохори

Вила “Stratos”, се наоѓа на околу 50m од плажа, во центарот, односно на пешачката улица од единствениот мал кружниот тек во Пефкохори која води кон плажата. Вилата располага со:  3+1 апартмани со една спална соба (брачен и единечен кревет во спалната соба и единечен кревет во кујната, купатило, две тераси, единечна и аголна тараса со поглед во дворот на вилата каде и од двете соби се излегува на тераса /  3+2 дуплекс апартмани со две одделни спални соби (брачен и единечен кревет во едната спална соба, два единечни кревети во другата спална соба, одделна кујна помеѓу двете соби со трепезариска маса, голема аголна тераса со поглед кон пешачката улица на која се излегува и од двете спални соби). Сите апартмани се опремени со: кујна (со  прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, туш, големи балкони (масичка со столчиња), ТВ, гардеробер, клима – БЕСПЛАТНА, како и бесплатен  интернет. Гостите со сопствен возила немаат можност да паркираат пред вилата, бидејки е пешачка зона. Можно паркирање на булеварот. Апартманите се на I и II кат. Апартманите се реновирина пролет 2024 година и се со добар квалитет на сместување и одлична локација. Ви посакуваме пријатен престој.

“Stratos”
Пефкохори
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ
АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
бр. ноќи 7
7 7
7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
АПТ со 1 спална /3+1/ 135 165 195 225 265 305 550 630 710 710 710 710 710 325 305 285 245 205 155
Дуплекс АПТ /3+2/ 105 125 145 165 185 205 645 725 795 795 795 795 795 225 185 165 145 125 105
опис на ценовникот  цени по лице со превоз цени за наем на апартман без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 •   Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во АПТ со една спална /3+1/ и 5-то лице во дуплекс АПТ /3+2/ – БЕСПЛАТНО сместување;
 •   Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 •   Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •   Во апартман со една спална кај термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат во дуплекс АПТ 5-то лице – БЕСПЛАТНО;
 •   Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 •   Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 •   Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 •   При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •   Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
 •   Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата (на булеварот);
 •   Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 •   Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •   За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 •   За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 •   Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 •   Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 •   Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).
 • Автобуски превоз
  Скопје (паркинг пред VIP хотел наспроти саем 05:00h)
  Поаѓање од Пефкохори:     14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на главниот булевар)

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email