Барселона

Импресивните и необични градби на Антонио Гауди ја чинат Барселона единствена, благодарение на широкоградиот дух на Шпанците таа не е само станица на илјадници туристи туку и место каде ќе ја почувствувате топлината на домот. Искористете ја уникатната можност да ги посетите и искусите од прва рака сите културни и архитектонски зданија кои овој град ги нуди на дофат.

 

EUR

Madanis Liceo 3 * 3 ноќевања+појадок

од 410

Bonanova Park 2* 3 ноќевања

од 429

 Arenas Atiram Hotel 4* 3 ноќевања+појадок

  од 439

Acta City 47 -4* 3 ноќевања+појадок

  од 441

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ…
 во текот на целата година

Авионски превоз Софија– Барселона – Софија, со вклучени аеродромски такси;Цената вклучува:

 • трансфер аеродром – хотел – аердором
 • мал рачен багаж макс. димензии 40х30х20cm
 • Престој во хотел по избор.

  Напомена:

 • Плаќање во денарска противредност по курс 1еур=62мкд;
 • Цените се променливи во зависност од терминот на патување и расположливоста со места во авионите и хотелите во момент на резервација;
 • Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 

Најпознати знаменитости:

 • Паркот Гуел
 • Плоштадот на Кристофер Колумбо
 • Плажата Барселонета
 • Плоштадот Каталунија
 • Светски познатата пешачка и шопинг улица La Rambla
 • Плоштадот Еспања со импресивните фонтани
 • Олимпиското село
 • брдото Монтжуик
 • Камп Ноу
 • Музејот на Дали во Фигерас

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email