Малта

Малта е фасцинантна островска држава со повеќе од 7.000 години историја, сместена во центарот на Медитеранот, која веднаш ќе ве плени со својата безвременска убавина.Главен град е Валета која е посебно убава, со ѕидините што го опкружуваат градот, кои се зачувани и се на списокот на UNESCO. Најчесто Малта се посетува поради културен туризам затоа што има голем број на споменици, цркви и катедрали.Една од добрите работи кога станува збор за овој остров е дека климата е извонредна и нема екстремни временски услови .Обично е умерено топло, бидејќи морскиот ветер ја спречува топлината да стане непристапна, најчесто температурите се движат околу 30 °.

ПРОГРАМА :

Термин на патување 06.март-09.март.2024

 1 ДЕН: Пристигнување на аеродромот во Скопје 2часа пред полетување. Полетување во 21:25 часот кон Малта.Слетување во 23:15 часот. Организиран трансфер до избраниот хотел.Ноќевање.

2-3 ДЕН: Престој во одбраниот хотел на база ноќевање со појадок. Слободни активности по сопствен избор.Прекрасни плажи, убави градби, медитеранска храна
Можност на користење на факултативни излети.

4 ДЕН: Појадок во хотел и одјавување.Можност за панорамско разгледување на Малта.

Полетување за Скопје во 21:10.Слетување во 22:45 часот.

Вкупна цена на аранжманот : 249 ЕУР  (15.400 денари)

 

Вклучено во цена:

–          Авионски билети Скопје – Малта – Скопје

–          Аеродромски такси

–          Рачен багаж со димензии :40x30x20 до 10 кг

–          Трансфер аеродром – хотел – аеродром

–          3 ноќевања со појадок во хотел  3*

Во цената НЕ е вклучено:

–          Чекиран багаж  10 кг. од 3500 денари

–          Чекиран багаж  20 кг. од 4100 денари

–          Патничко осигурување

–          Трошоци од личен карактер

–          Tуристичка такса од 100 денари и се плаќа во хотел

–          Факултативна посета на  Валета и Мдина – 45 евра

–          Факултативна посета на  Трите Града и Марсашлок 45 евра

–           Влезници во локалитетите, карти за локален превоз

–           Патничко осигурување

–          Доплата за еднокреветна соба  4.000 мкд

Напомена:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници.

За реализација на факултативните излети потребен е минимум од 20 особи.

Плаќање во денарска противредност по курс 1еур=61,8 мкд;

Цените се променливи во зависност од терминот на патување и расположливоста со места во авионите и хотелите во момент на резервација;

Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email