Куба

Куба е една од најатрактивните дестинации на земјата, која плени со своите панорамски убавини и плажи како од соништата. Како најголемиот остров на Карибите, Куба ви овозможува да посетите многубројни туристички места, како и природни и историски убавини. Таа изобилува со хотели во кои можете да поминете еден луксузен одмор.
Тропски остров со температура од околу 25° С во просек.

Посетете го тропскиот рај на земјата Куба!

ДЕСЕТ ДНЕВЕН ПАКЕТ АРАНЖМАН EUR
Melia las Antillas 4*, Varadero                                                                                       All inclusive   од 1191
Be Live Turquesa 4*, Varadero                                                                                       All inclusive   од 1122
Sol Sirenas Coral Resort 5*, Varadero                                                                           All inclusive   од 1123
Barcelo Solymar 4,5*, Varadero                                                                                      All inclusive   од 1208
Melia Varadero 4,5*, Varadero                                                                                       All inclusive   од 1361

…И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ…

ПАТУВАЊА ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛАТА ГОДИНА

Цената на пакет аранжманот вклучува:

  • Авионски превоз Франкфурт-Варадеро-Франкфурт;
  • Трансфер аеродром-хотел-аеродром; и
  • Престој во хотел по избор.

 

Цената на авионскиот превоз:

  • Авио билетот Скопје-Франкфурт-Скопје изнесува 280 eur (цената на авио билетот е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на слободните места).

 

Напомена:

  • Плаќање во денарска противвредност;
  • Цените се променливи во зависност од терминот на патување;
  • Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 

Факултативни излети:

  • Еднодневна екскурзија во Хавана. Одвојте време да го посетите историскиот, стариот дел на Хавана, како и новиот, модерен дел во кој може да го видите Плоштадот на Револуцијата и автентичната архитектура и споменици на хероите.
  • Поминете незаборавна ноќ во клубот-кабаре Tropicana, каде ќе уживате во кубанската кујна, егзотичните танци и најпознатите кубански коктели.
  • Дневно крстарење до островот Cayo Blanco. Прекрасната природа нема никого да го остави рамнодушен. Сончајте се на убавата плажа и нурнете во бистрата вода разгледувајќи го богатиот морски свет.

ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email