Братислава

Лоцирана до границата со Австрија, на само 1 час од Виена, Братислава, главниот град на Словачка е стариот европски град кој ќе ве шармира со својата богата гастрономска понуда, несомнено интересна историја и секако места кои ќе ви создадат моменти за паметење.
Меѓу местата кои треба да се посетат се бројните музеи, театри, универзитети и секако стариот дел од градот кој инспирира со својата убавина и  каде што ќе ги најдете замокот, катедралата Св. Мартин и црквата св. Елизабета, попозната како Плава Црква.

  EUR
Apolo Hotel 4* 3 ноќевања+појадок од 170
Hotel Ibis Bratislava Centrum 3* 3 ноќевања+појадок од 183
Hotel Set 4* 3 ноќевања+појадок   од 210
Mercure Bratislava Centrum Hotel 4* 3 ноќевања+појадок   од 198
И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ…
  во текот на целата година 


Цената вклучува
:

  • Авионски превоз Скопје – Братислава – Скопје, со вклучени аеродромски такси;
  • трансфер аеродром – хотел – аердором
  • мал рачен багаж макс. димензии 55х40х23cm
  • Престој во хотел по избор.

 

Напомена:

  • Плаќање во денарска противредност по курс 1еур=62мкд;
  • Цените се променливи во зависност од терминот на патување и расположливоста со места во авионите и хотелите во момент на резервација;
  • Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 

Најпознати знаменитости:

– Братиславски дворец
– Грашалкович палата ( Претседателската палата на Братислава)

– катедралата Св.Мартин

– Михаилската порта

– познатите трговски и бизнис центри ЕУРОВЕА, АУПАРК БРАТИСЛАВА, ТЕТРАЦЕНТАР…

 

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email