Малдиви

Тиркизното сино море, прекрасните плажи, подводниот свет и луксузните хотели ја прават оваа дестинација еден вистински магнет за туристи. Со само 2 метри надморска височина, Малдивите претставуваат најниска земја во светот. Плитката вода на лагуните околу островите служи како природен аквариум и ги штити туристите од океанските бранови и струи. Температурата на водата и воздухот се околу 28 ° С во текот на целата година.

ОСУМ ДНЕВЕН ПАКЕТ АРАНЖМАН EUR
Villa Park Sun ISland 4*, Ari-Atoll                                                                              7 полнпансиони   од 1970
Angaga Resort & Spa 4*, Ari-Atoll                                                                                   7 полупансиони   од 1998
Royal Island Resort & Spa 4,5*, Baa Atoll                                                                   7 полнпансиони   од 2215
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5*, North Male Atoll                  7 полупансиони   од 2670
…И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ…
ПАТУВАЊА ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛАТА ГОДИНА

 

Цената на пакет аранжманот вклучува:

  • Авионски превоз Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје;
  • Трансфер аеродром-хотел-аеродром; и
  • Престој во хотел по избор.

 

 

Напомена:

  • Плаќање во денарска противвредност;
  • Цените се променливи во зависност од терминот на патување;
  • Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 

Факултативни излети:

  • Најдобриот начин да се доживее културата на Малдивите е да се посети било кој од населените острови. Уживајте во традиционалните танци кои ја раскажуваат нивната историја низ вековите.
  • Додека сте во место кое е повеќе вода отколку копно, неизбежно е да се искусат некои спортови на вода.
  • Поради прекрасните корални пејсажи, Малдивите се сметаат за една од најдобрите дестинации за нуркање. Температурата и проѕирноста на водата се совршени за ваквата активност.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email