Маурициус

Неверојатен спој на романтично минато и возбудлива сегашност, надополнето со бескрајните песочни плажи, мирни тиркизно – сини води и пријатна клима, тоа го прави Маурициус совршено место за Вашиот одмор. Овие карактеристики во комбинација со традиционалната гостопримливост на неговите жители се причината овој остров да биде една од најбараните туристички дестинации во светот. Климата на островот е тропска, зимите се топли и суви, а летата се влажни и жешки. Просечната дневна температура на Маурициус изнесува 25 степени, а температура на вода 24 степени..

ОСУМ ДНЕВЕН ПАКЕТ АРАНЖМАН EUR
Le Palmiste 3*, Trou aux Biches                                                                              7 полупансиони    од 1260
Coin de Mire Attitude 3,5*, Cap Malheureux                                                        7 полупансиони    од 1286
Des 2 Mondes 3*, Grand Baie                                                                                  7 полупансиони    од 1298
Maritim Crystals Beach Hotel Mauritius 4*, Palmar                                           7 полупансиони    од 1464
Beachcomber Hotel Le Victoria 4,5*, Balaclava                                                    7 полупансиони    од 1482

…И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ…

ПАТУВАЊА ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛАТА ГОДИНА

 

Цената на пакет аранжманот вклучува:

 • Авионски превоз Франкфурт-Маурициус-Франкфурт;
 • Трансфер аеродром-хотел-аеродром; и
 • Престој во хотел по избор.

 

Авионски превоз од Скопје :

 • Авио билетот Скопје-Франкфурт-Скопје изнесуваод 273 eur (цената на авио билетот е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста воавионите со слободни места).

 

Напомена:

 • Плаќање во денарска противвредност;
 • Цените се променливи во зависност од терминот на патување;
 • Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.
 • Можно е преноќување во Франкфурт во зависност од терминот и редот на летање.

 

Факултативни излети:

 • Запознајте ги атракциите на главниот град Порт Луис.
 • Посетете го природниот забавен парк Casela.
 • Доживејте ја убавината на ботаничката градина Sir Seewoosagur Ramagoolan.
 • Уживајте во погледот на највисокиот водопад на Маурициус, Chamarell WaterFall.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Велигден

Крф

Крф   21/22.04.2022 – четврток/петок Состанок на групата на паркингот

Детали »
Велигден

Будва

Будва и Бокакоторски залив 1.ден (21.04.2022) СКОПЈЕ – БУДВА Состанок

Детали »
02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email