Доминиканска Република

Не само што Доминиканската Република располага со километарски бисерно-бели плажи, оваа дестинација е една од најбараните на Карибите заради своите разновидни пејзажи, архитектура која ќе го одземе вашиот здив, забавниот ноќен живот, неуморниот латино дух и неверојатно гостопримливите жители. Кој и да е вашиот избор на хотел, ќе бидете обиколени со прекрасната култура, тропската клима и песочните плажи.

ЕДИНАЕСЕТ ДНЕВЕН ПАКЕТ АРАНЖМАН EUR
Viva Windham Dominicus Beach 4,5*, Bayahibe                                                         All inclusive   од 1156
Grand Bahia Principe La Romana 4,5*, La Romana                                                   All inclusive   од 1201
Barcelo Punta Cana 4*, Punta Cana                                                                               All inclusive   од 1247
Hotel Occidental Grand Punta Cana 4,5*, Punta Cana                                                All inclusive   од 1284
Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa 5*, Punta Cana                                      All inclusive   од 1387
…И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ…
ПАТУВАЊА ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛАТА ГОДИНА

 

Цената на пакет аранжманот вклучува:

  • Авионски превоз Франкфурт-Пунта Кана-Франкфурт;
  • Трансфер аеродром-хотел-аеродром; и
  • Престој во хотел по избор.

 

Цената на авионскиот превоз:

  • Авио билетот Скопје-Франкфурт-Скопје изнесува 280 eur (цената на авио билетот е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на слободните места).

 

Напомена:

  • Плаќање во денарска противвредност;
  • Цените се променливи во зависност од терминот на патување;
  • Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 

Факултативни излети:

  • Еднодневен престој на Санто Доминго, главниот град на Доминиканска Република, а воедно и најголемиот град на Карибите.
  • Сафари низ селата на Доминиканска Република со интересни водичи кои ќе ве запознаат со локалните продукти: од рачно изработени пури, до рум, кокосово масло и чоколадо.
  • Зголемете го вашиот адреналин возејќи се на светски познатиот Zip line низ тропските шуми.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email