Милано

Милано  еден од најбогатите и најмодерните градови во Европа кој истoвремено изобилува со историски и артистички атракции, меѓу кои најголемата готска катедрала во светот, уметничкото дело “Последната вечера“ и најпознатата оперска куќа во светот „La Scala”. Милано е главниот мотор на економијата во својата земја и домот на берзата. Преку ден може да направите одличен шопинг, додека пак во вечерните часови може да уживате во авангардната театарска сцена, фабулозната аперитив сцена или во некој од жешките клубови до раните утрински часови.

  EUR
BB hotels Ornato  3*  3 ноќевања од 260
Phi Hotel Milan 4* 3 ноќевања+појадок од 266
Residence Siloe 3* 3 ноќевања+појадок од 277
Europa Hotel  3* 3 ноќевања+појадок од 271
И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ…
во текот на целата година

 

Цената вклучува:

 • Авионски превоз Скопје – Малпенса – Скопје, со вклучени аеродромски такси;
 • трансфер Бергамо – Милано – Бергамо
 • мал рачен багаж макс. димензии 55х40х23cm
 • Престој во хотел по избор.

 

 

Напомена:

 • Плаќање во денарска противредност по курс 1еур=62мкд;
 • Цените се променливи во зависност од терминот на патување и расположливоста со места во авионите и хотелите во момент на резервација;
 • Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 

Најпознати знаменитости:

 • Плоштадот и катедралата „Il Duomo”
 • Оперската куќа „Scala”
 • „Tempio della Vittoria”
 • „Corso Vittorio Emmanuelle II”
 • Каналот „Naviglio della Martesana”
 • Музејот на Леонардо да Винчи
 • Црквата „St.Maria della Grazie”
 • Стадионот “San Siro”

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email