Вила “BLUE DREAM” – Калитеа

Вила “Blue Dream”, се наоѓа во центарот на Калитеа, помеѓу втората и трета пешачка улица и околу 200m од плажа. Комплетно реновирана вила, располага со четири одлично уредени апартмани со една спална за 4 и 5 лица, на I-ви кат. Опремени се со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер..), тоалет, туш, просторни балкони со поглед кон Градот и шеталиштето, телевизор, гардеробер, клима и  интернет – БЕСПЛАТНИ. Распоредот на легла според апартманите е следен: Апартман бр.1 и бр.2 за четири лица: две единечни легла во кујната и брачен во спалната соба каде што и се излегува на терасата. Апартман бр.3 за пет лица: еден единечен кревет во кујната и два единечни + брачен кревет во спалната каде се излегува на две тераси. Апартман бр.4 за пет лица: три единечни легла во кујната и брачен кревет во спалата каде се излегува на голема тераса. Гостите со сопствени возила може да паркираат на улицата пред вилата.  Вилата е со одличен квалитет на сместување. Ви посакуваме пријатен престој.

Blue Dream”
Kалитеа
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14  21 
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7  * 7  * 7  * 7  * 7  * 7  * 7 7 7 7 7 7
Aпартман /2+2/
95 125 145 165 195 235 450 500 560 560 560 560 560 255 235 215 175 135 115
Aпартман /3+2/ 95 135 155 175 215 255 490 550 610 610 610 610 610 275 255 225 185 145 125
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Во апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на булеварот (околу 150m од вилата).
 • Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • Автобуски превоз
  Скопје:(паркинг пред VIP хотел наспроти саем)   05:00h
  Поаѓање од Калитеа: 14:40 по МК време / 15:40 по ГР време (на главниот булевар)

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email