Црна Гора

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:

ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ  располага со двокреветни и со трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор.

СМЕНА ПЕРИОД УСЛУГА В.ЕКСКЛУЗИВ
1 18.06-27.06 9 HB 295
2 27.06-06.07 9 HB 295
3 06.07-15.07 9 HB 295
4 15.07-24.07 9 HB 295
5 24.07-02.08 9 HB 305
6 02.08-11.08 9 HB 305
7 11.08-20.08 9 HB 305
8 20.08-29.08 9 HB 295
9 29.08-05.09 7 HB 240
10 05.09-12.09 7 HB 230
11 12.09-19.09 7 HB 220

ВИЛА СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

СМЕНА ПЕРИОД УСЛУГА СКАУТ/ СКАУТ 1
1 18.06-27.06 9 HB 275
2 27.06-06.07 9 HB 275
3 06.07-15.07 9 HB 275
4 15.07-24.07 9 HB 275
5 24.07-02.08 9 HB 285
6 02.08-11.08 9 HB 285
7 11.08-20.08 9 HB 285
8 20.08-29.08 9 HB 275
9 29.08-05.09 7 HB 215
10 05.09-12.09 7 HB 205
11 12.09-19.09 7 HB 195

ВИЛА  СКАУТ 1 располага со стандардно опремени соби со тоалет, клима,тв, фрижидер и  со тераса. Во својот сместувачки капацитет има трокреветни и четворокреветни соби. Kористење на клима уредот е вклучен во цената.

1 14.06-23.06 210
2 23.06-02.07 230
3 02.07-11.07 250
4 11.07-20.07 260
5 20.07-29.07 270
6 29.07-07.08 270
7 07.08-16.08 270
8 16.08-25.08 260
9 25.08-03.09 240
10 03.09-12.09 220

ВИЛА БОГОЕВИЌ располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Собите на првиот и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има еден тоалет. Овие соби немаат клима и фрижидер. ( цените со* ). На третиот кат дел од собите имаат сопствено купатило, клима и фрижидер. Kористење на клима уредот е вклучен во цената во оние соби во кои има клима.

СМЕНА ПЕРИОД УСЛУГА 1 2
1 18.06-27.06 9 HB 225 255
2 27.06-06.07 9 HB 225 255
3 06.07-15.07 9 HB 225 255
4 15.07-24.07 9 HB 225 255
5 24.07-02.08 9 HB 225 255
6 02.08-11.08 9 HB 225 255
7 11.08-20.08 9 HB 215 245
8 20.08-29.08 9 HB 205 235
9 29.08-05.09 7 HB 175 195
10 05.09-12.09 7 HB 165 185
11 12.09-19.09 7 HB 155 175

цените обележани со * се за собите со заедничко купатило, без клима и фрижидер

ВИЛА БЕБА располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Секоја соба е со ТВ, тоалет, мини кујна, клима и тераса. Користењето на клима уредот е вклучен во цената.

СМЕНА ПЕРИОД УСЛУГА В.БЕБА
1 18.06-27.06 9 HB 305
2 27.06-06.07 9 HB 305
3 06.07-15.07 9 HB 305
4 15.07-24.07 9 HB 305
5 24.07-02.08 9 HB 315
6 02.08-11.08 9 HB 315
7 11.08-20.08 9 HB 315
8 20.08-29.08 9 HB 305
9 29.08-05.09 7 HB 260

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..

БЕЧИЌИ е познато летувалиште кое се наоѓа на 4км од центарот на Будва. Карактеристично по неговата долга и широка песочна плажа од скоро 2км. Бечичи е центарот на туризмот и во овој дел се наоѓаат најголемите луксузно хотели, има огромен број на ресторани и кафулиња. Шеталиштето во Бечичи ќе ве однесе директно во Стариот град во Будва.

ВИЛА ПАЛМА се наоѓа на 250м од плажа во непосредна близина на хотелот Бела Виста.Вилата располага со ½ и 1/3 соби како и  1/3 и ¼ студија. Студијата се со  комплетно опремена кујна, сопствено купатило, клима, тв, тераса. Собите се со сопствено купатило, клима (вклучена во цената), тв, фрижидер, тераса. Во вилата се наоѓа и ресторанот Палма каде гостите од вилата имаат појадок и вечера. Исхраната е континентална (избор од неколку јадења). Појадокот е од 07-10часот, а вечерата од 17 до 20часот. Вилата нема сопствен паркинг.

смена период Вила Палма
1 11.06-20.06 310
2 20.06-29.06 320
3 29.06-08.07 330
4 08.07-17.07 350
5 17.07-26.07 370
6 26.07-04.08 370
7 04.08-13.08 370
8 13.08-22.08 360
9 22.08-31.08 350
10 31.08-09.09 320
11 09.09-18.09 310

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

* Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ
9 пoлу пансиони ( појадок и вечера) со вклучен превоз
– Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
– Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот, за сместување во ¼ соба
– Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 70% од цената на аранжманот, за сместување во 1/3 соба
-Попуст за лица над 12год – 20% попуст
– Дете до 5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра )

* Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа во агенција 10евра по лице
*Попустот важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.

Поаѓање за Црна Гора: Скопје ( паркингот кај Борис Трајковски ) – 05.00 часот
– Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

НАПОМЕНА

За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.

Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

Сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот,

Агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.

Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите.

Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.

Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.

Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Во случај на отказ на аранжан кој е со попуст за рана уплата 50 % од сумата е неповратна а вториот дел од 50 % се задржуваат согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email