Парга

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

ВИЛА ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија имаат балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и Wi-Fi ТВ, клима (со доплата 6евра на ден ), пешкири и постелнина се менува 2 до 3 пати во текот на престојот ( зависно 7 или 9 ноќи), чистење секојдневно.
Студио бр.1 и бр.2  двокреветно студио со брачен кревет на 1кат.
Студио бр.4 и бр.7 двокреветно студио со брачен кревет на 2кат.

Термин Ноќ. 1/2 СТД
01.06 7 240 €
08.06 7 300 €
15.06 7 350 €
22.06 7 430 €
29.06 9 550 €
08.07 9 600 €
17.07 9 670 €
26.07 9 670 €
04.08 9 670 €
13.08 9 670 €
22.08 9 630 €
31.08 7 460 €
07.09 7 400 €
14.09 7 320 €
21.09 7 240 €

ВИЛА ЈОТА се наоѓа на самиот влез во Парга, на 300метри од градската плажа и 500метри од центарот. Вилата има сопствен паркинг, располага со двокреветни и трокревети студија и четворокреветни апартмани. Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (со доплата 7евра на ден ) и Wi-Fi, пешкири и постелнина се менува 2 до 3 пати во текот на престојот ( зависно 7 или 9 ноќи), чистење секојдневно.

Студио бр.1  двокреветно студио со брачен кревет на високо приземје.

Студио бр.5 трикреветно студио со 3 единечни креветни на високо приземје.

Апартман бр.2 и бр.4 – четворокреветни апартмани со две соби, кујна со брачен кревет и спална со 2 еднинечни кревети на високо приземје.

Апартман бр.8 четворокреветен апартман со две соби, кујна со брачен кревет и спална со 2 еднинечни кревети на 1кат.

Термин Ноќевања 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 АПП
01.06 7 210 € 240 € 270 €
08.06 7 280 € 300 € 350 €
15.06 7 330 € 350 € 420 €
22.06 7 410 € 430 € 470 €
29.06 9 530 € 550 € 670 €
08.07 9 570 € 600 € 750 €
17.07 9 630 € 670 € 820 €
26.07 9 630 € 670 € 820 €
04.08 9 630 € 670 € 820 €
13.08 9 630 € 670 € 820 €
22.08 9 590 € 630 € 770 €
31.08 7 430 € 460 € 560 €
07.09 7 380 € 400 € 490 €
14.09 7 300 € 320 € 360 €
21.09 7 220 € 240 € 270 €

НАПОМЕНИ:
ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.

-Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

-Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.  Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 01.00 часот, поаѓање во 01.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд). 

-За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

-Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

-Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

-Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

-За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

-Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.

-Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Агенцијата организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Доплата за превоз:
-Превоз за возрасен 70 евра / Еден правец 50 евра
-Деца до 12години 50 евра / Еден правец 35 евра
-Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно


 

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email