Вила ”Litca”-Неа Флогита

Вила Litca е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата. Вилата располага со приземје и три ката .Апартманот е со пет легла на трет кат. 

GPS координати : 40.258538, 23.215667

Термини

Бр. ноќевања

1/5Апартман

24.05.2024

8

160 промо

01.06.2024

7

260

08.06.2024

7

320

15.06.2024

7

380

22.06.2024

7

440

29.06.2024

7

490

06.07.2024

7

550

13.07.2024

7

580

20.07.2024

7

580

27.07.2024

7

610

03.08.2024

7

610

10.08.2024

7

580

17.08.2024

7

580

24.08.2024

7

510

31.08.2024

7

450

07.09.2024

7

390

14.09.2024

7

310

21.09.2024

7

210 промо

*Доплата за туристичка такса 1.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

АПП БР 1– Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со два единечни кревети и софа (тросет) на пуштање во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) ,тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.

Доплата на туристичка такса 1,5 на студио и Апп од ноќ (се плаќа во објектот )

Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).

WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме,интернет нема во месец мај).

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)

За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

Деца до 2 години бесплатно, без седиште

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница   е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени

Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.


Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.


Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.


Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.


Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата. 

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email