Вила “MARIA” – Ханиоти

Вила “Maria” се наоѓа на одлична локација во центар на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 – 1/3 студија со редовни легла како и 1/3+1 студио со три редовни легла и едно на извлекување (поставени нови душеци на секое легло во 2021). Сите студиа се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер…), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен   интернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници.. Студиата за две лица се наоѓаат на први и втори кат и имаат поглед назад, останатите студија поглед напред. Вилата е со одличен квалитет на сместување и локација. Ви посакуваме пријатен престој.

“Maria”
Ханиоти
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05  12 19 26 02 09 16
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио 95 115 135 165 195 215 380 410 440 440 440 440 440 235 205 175 145 115
1/3 студио 105 125 145 185 225 245 420 450 490 490 490 490 490 265 235 205 175 125
1/3+1 студио 115 135 155 195 235 255 450 480 520 520 520 520 520 285 255 215 185 135
опис на ценовникот  цени по лице со превоз цени за наем на студио без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 •   Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 •   Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 •   Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •   При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •   Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 •   Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години – БЕСПЛАТНО;
 •   Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 •   Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 •   Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неотино / Гевгелија;
 •   Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата (на булеварот);
 •   Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 •   Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •   За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 •   За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 •   Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 •   Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 •   Доплата за патничко осигурување /Информации во агенција
 • Скопје:(паркинг пред VIP хотел наспроти саем)   05:00h

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Грција Лето 2022

Тасос

ТАСОС Тасос е најсеверниот остров на егејското море и е

Детали »
02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email