Вила “BLUE DREAM” – Калитеа

Вила “Blue Dream”, се наоѓа во центарот на Калитеа, помеѓу втората и трета пешачка улица и околу 200m од плажа. Комплетно реновирана вила, располага со четири одлично уредени апартмани со една спална за 4 и 5 лица, на I-ви кат. Опремени се со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер..), тоалет, туш, просторни балкони со поглед кон Градот и шеталиштето, телевизор, гардеробер, клима и  интернет – БЕСПЛАТНИ. Распоредот на легла според апартманите е следен: Апартман No1 и No2 за четири лица: две единечни легла во кујната и брачен во спалната соба каде што и се излегува на терасата. Апартман No3 за пет лица: еден единечен кревет во кујната и два единечни + брачен кревет во спалната каде се излегува на две тераси. Апартман No4 за пет лица: три единечни легла во кујната и брачен кревет во спалата каде се излегува на голема тераса. Гостите со сопствени возила може да паркираат на улицата пред вилата.  Вилата е со одличен квалитет на сместување. Ви посакуваме пријатен престој.

“Blue Dream”
Kалитеа
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09  16 
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7  * 7  * 7  * 7  * 7  * 7  * 7  * 7 7 7 7 7
Aпартман /2+2/ 105 115 135 165 195 225 430 460 500 500 500 500 500 235 205 185 155 115
Aпартман /3+2/ 105 125 145 175 205 235 450 480 540 540 540 540 540 245 215 195 165 125
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цел апартман цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 •  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 •   Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 •   Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •   Во апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 •   Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 •   Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 •   При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •   Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 •   Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;
 •   Автобусот ги остава/зема патниците на булеварот (околу 150m од вилата).
 •   Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 •   Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •   За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 •   За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 •   Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Скопје:(паркинг пред VIP хотел наспроти саем)   05:00h

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Грција Лето 2022

Тасос

ТАСОС Тасос е најсеверниот остров на егејското море и е

Детали »
02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email