Тасос

ТАСОС

Тасос е најсеверниот остров на егејското море и е 10 километри одалечен од брегот. Егзотичниот остров Тасос привлекува со изобилството на зеленило, белите прекрасни плажи, мирно тиркизно море, пријателски луѓе квалитетното вино и убавиот мед. Неверојатно за Тасос е убавината на остатоците на античкиот град кои се вклопуваат во современиот град Лименас, исто така познат како Тасос Таун. Тасос во грчката митологија е наречен како “остров на сирените”. Должината на брегот е околу 100Km што овозможува да го прошетате целиот остров и да ги посетите бројните плажи кои ќе ве остават без здив. Taсос е најблискиот остров до нашата територија (некаде околу 410km од Скопје)
Јужниот дел од островот е оној монденски дел каде се поживите селца – Лименарија, Потос, Псили Амос, но каде и да сте сместени задолжително посетете ги сите делови на островот. Многубројните природни убавини боровите шуми, чистите песочни плажи и историјата се тие кои ке ве привлечат да го посетите овој преубав остров.

   

Вила “Alexandra” – Скала Потамиа (Golden Beach)
    

Категорија: Апартманско сместување
Област: Остров Тасос, Грција
Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади.
Од море: на 50 – 80m од плажа
Вила “” се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Тип на студиа: Двокреветни и трокреветни студиа (на спрат и на приземје)

Во собите: соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)
Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 10 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Опис на објектот

Далечина од плажа: 50 – 80m

Хотелски содржини и услуги Wi-Fi бесплатно

Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ

 

 

    

Alexandra rooms термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ    АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27  03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
 1/2 студио на I кат 99 129 209 289 349 409 459 489 489 489 489 489 489 419  339 209 199
 1/3 студио  на приземје  99 129 209 289 349 409 459 489 489 489 489 489 489 419 339 209 199

НАПОМЕНА

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • –  Wifi – БЕСПЛАТНО;
 • – Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);
 • – Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;
 • – Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • – Клима – доплата 5€ на ден;
 • – Доплата за патничко осигурување.
 • – Превоз
 • – За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Вила “Argiri” – Скала Потамиа (Golden Beach)

 

Категорија: Апартманско сместување;
Област: Остров Тасос;
Град: Скала Потамиа;
Тип: Фамилијарен одмор, економичен одмор, одмор за млади;
Од море: на 5 минути од плажа;
GPS Координати: 40.7147632; 24.7549922;
Можност за плаќање на 6 рати без камата.

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата).
Услуга: Наем на соба (Room Only);
Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 10:00 часот по локално време;

Забелешка:
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Опис на објектот

Далечина од плажа: 5минути

Хотелски содржини и услуги Wi-Fi бесплатно

Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ

 

Argiri термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ     АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27  03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
 1/2 студио  79 99 179 239 299 339 409 439 439 439 439 439 439 369  309 259 169
    1/2+1 студиo 79 99 179 249 309 349 419 449 449 449 449 449 449 379 309 259 169
 1/3 студио  89 109 189 259 319 359 429 459 459 459 459 459 459 389 319 269 179
1/4 студио 90 119 199 279 339 379 449 479 479 479 479 479 479 399 329 279 189

 

НАПОМЕНА

 • – 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);
 • – При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • – Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;
 • –  Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • –  Wifi – БЕСПЛАТНО;
 • – Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);
 • – Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;
 • – Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • – Клима – доплата 5€ на ден;
 • – Доплата за патничко осигурување.

 

Вила “Barbara” – Скала Потамиа (Golden Beach)
Категорија: Апартманско сместување;
Област: Остров Тасос;
Град: Скала Потамиа;
Тип: Фамилијарен одмор, економичен одмор, одмор за млади;
Од море: на 10метри од плажа;
GPS Координати: 40.7147632; 24.7549922;
Можност за плаќање на 6 рати без камата.

Тип на студија: Двокреветни и трокреветни. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата).
Услуга: Наем на соба (Room Only);
Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;

Забелешка:
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Опис на објектот

Далечина од плажа: 10метри

Хотелски содржини и услуги Wi-Fi бесплатно

Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ

 

Barbara Studios термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ     АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27  03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
 1/2 студио  89 119 199 279 339 379 449 479 479 479 479 479 479 409 329 279 189
1/2+1  студиo 99 199  209 289 349 389 459 489 489 489 489 489 489 419 339 289 199

НАПОМЕНА

– 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;

–  Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

–  Wifi – БЕСПЛАТНО;

– Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);

– Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;

– Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– Клима – доплата 5€ на ден;

– Доплата за патничко осигурување.

Доплата за превоз Скопје-Тасос- Скопје 60 ЕУР

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1,99 години бесплатно.
* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години
За овој аранжман важат општите услови на патување на агенцијата.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email