Суто Море

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:

ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ  располага со двокреветни и со трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор.

1 14.06-23.06 220
2 23.06-02.07 240
3 02.07-11.07 260
4 11.07-20.07 275
5 20.07-29.07 280
6 29.07-07.08 290
7 07.08-16.08 290
8 16.08-25.08 280
9 25.08-03.09 250
10 03.09-12.09 240

ВИЛА СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

1 14.06-23.06 210
2 23.06-02.07 230
3 02.07-11.07 250
4 11.07-20.07 260
5 20.07-29.07 270
6 29.07-07.08 270
7 07.08-16.08 270
8 16.08-25.08 260
9 25.08-03.09 240
10 03.09-12.09 220

ВИЛА  СКАУТ 1 располага со стандардно опремени соби со тоалет, клима,тв, фрижидер и  со тераса. Во својот сместувачки капацитет има трокреветни и четворокреветни соби. Kористење на клима уредот е вклучен во цената.

1 14.06-23.06 210
2 23.06-02.07 230
3 02.07-11.07 250
4 11.07-20.07 260
5 20.07-29.07 270
6 29.07-07.08 270
7 07.08-16.08 270
8 16.08-25.08 260
9 25.08-03.09 240
10 03.09-12.09 220

ВИЛА БОГОЕВИЌ располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Собите на првиот и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има еден тоалет. Овие соби немаат клима и фрижидер. ( цените со* ). На третиот кат дел од собите имаат сопствено купатило, клима и фрижидер. Kористење на клима уредот е вклучен во цената во оние соби во кои има клима.

цените обележани со * се за собите со заедничко купатило, без клима и фрижидер

1 14.06-23.06 180* 190
2 23.06-02.07 190* 210
3 02.07-11.07 205* 220
4 11.07-20.07 215* 230
5 20.07-29.07 215* 230
6 29.07-07.08 215* 230
7 07.08-16.08 215* 230
8 16.08-25.08 205* 220
9 25.08-03.09 195* 210
10 03.09-12.09 185* 200

ВИЛА БЕБА располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Секоја соба е со ТВ, тоалет, мини кујна, клима и тераса. Користењето на клима уредот е вклучен во цената

СМЕНА ПЕРИОД ВИЛА БЕБА
1 23.06-02.07 250
2 02.07-11.07 270
3 11.07-20.07 285
4 20.07-29.07 290
5 29.07-07.08 300
6 07.08-16.08 300
7 16.08-25.08 290
8 25.08-03.09 260

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..

ВИЛА ВУКМАНОВИЌ – Будва
Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена мини кујна и клима. Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.

период 1/2 стд 1/4стд 1/4+1 апп 1/6 апп
1 20.06-29.06 140 130 120 110
2 29.06-08.07 150 140 130 120
3 08.07-17.07 165 155 145 135
4 17.07-26.07 185 175 165 155
5 26.07-04.08 205 195 185 175
6 04.08-13.08 205 195 185 175
7 13.08-22.08 195 175 165 155
8 22.08-31.08 165 175 145 135
9 31.08-09.09 150 140 130 120
10 09.09-18.09 140 130 120 110

БЕЧИЌИ е познато летувалиште кое се наоѓа на 4км од центарот на Будва. Карактеристично по неговата долга и широка песочна плажа од скоро 2км. Бечичи е центарот на туризмот и во овој дел се наоѓаат најголемите луксузно хотели, има огромен број на ресторани и кафулиња. Шеталиштето во Бечичи ќе ве однесе директно во Стариот град во Будва.

ВИЛА ПАЛМА се наоѓа на 250м од плажа во непосредна близина на хотелот Бела Виста.Вилата располага со ½ и 1/3 соби како и  1/3 и ¼ студија. Студијата се со  комплетно опремена кујна, сопствено купатило, клима, тв, тераса. Собите се со сопствено купатило, клима (вклучена во цената), тв, фрижидер, тераса. Во вилата се наоѓа и ресторанот Палма каде гостите од вилата имаат појадок и вечера. Исхраната е континентална (избор од неколку јадења). Појадокот е од 07-10часот, а вечерата од 17 до 20часот. Вилата нема сопствен паркинг.

СМЕНА ПЕРИОД ЦЕНА
1 11.06 – 20.06 300
2 20.06 – 29.06 310
3 29.06 – 08.07 320
4 08.07 – 17.07 340
5 17.07 – 26.07 355
6 26.07 – 04.08 355
7 04.08 – 13.08 355
8 13.08 – 22.08 340
9 22.08 – 31.08 330
10 31.08 – 09.09 310
11 09.09 – 19.09 300

ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ОСОБА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

 Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот

 Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот, за сместување во ¼ соба

 Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 70% од цената на аранжманот, за сместување во 1/3 соба

Попуст за лица над 12год – 20% попуст

 Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра )

* Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

 Поаѓање за Црна Гора:
Скопје ( паркингот кај Борис Трајковски ) – 05.00 часот

     Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

     Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

     Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

     Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              


Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец

( освен седишта 1 и 2)

 НАПОМЕНА 

  •      За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
  •     Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
  •      Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
  •      Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
  •      Агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
  •      При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се МЕНУВА цената на веќе договорената услуга.
  •      За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2023
  •      За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
  •      Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email