Јадран-Автобус

Програма на патување:
1 Ден 02.05.2024 (четврток) СКОПЈЕ 
Состанок на групата на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните) во 21.30 часот. Поаѓање во 22.30 часот. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и обавување на царински и гранични формалности.
2 Ден 03.05.2024 (петок) БУДВА – НЕУМ    
Во утринските часови пристигнуваме на Јадранската обала. Попатна посета на Котор, град заштитен од Унеско како светско културно наследство. Уживање покрај Которскиот залив кој е ставен на светската листа од 28 најубави заливи во светот. Разглед на стариот град и неговите знаменитости. Слободно време за ручек или кафе индивидуално. Во договорено време патувањето продолжува кон Неум. Пристигнување и сместување во хотел. Вечера. Ноќевање.
3 Ден 04.05.2024 (сабота) НЕУМ – ДУБРОВНИК 
Појадок. Ден предвиден за факултативна посета на Дубровник, градот познат како бисерот на Јадранот и еден од најпознатите туристички центри на Хрватска. Градот е со преубава околина, голем број на хотели и е магнет за голем број на туристи од целиот свет во текот на целата година. Прошетка низ стариот дел на градот “Страдун”, тесните улички и малите плоштади, како и импознатните зидини и градби; Градската Камбанарија, Катедралата, Синагогата, Тврдината Бокар, Кнежевскиот Двор – Дубровачкиот Музеј.. Слободно време за индивидуални прошетки и уживање во градот, време за кафе или ручек индивидуално. Враќање во хотел. Слободно попладне за користење на базените на хотелот, време за одмор и релаксација. Вечера. Ноќевање.
4 Ден  05.05.2024 (недела)  НЕУМ – ВЕЛИГДЕН 
Појадок. Ден предвиден за одмор и релаксација со користење на содржините вклучени во цената. Слободен ден за индивидуални активности и прошетки во Неум. Вечера. Ноќевање.
5 Ден 06.05.2024 (понеделник) НЕУМ – ОСТРОГ 
Појадок. Напуштање на хотелот според хотелското правило и заминување кон Острог. Посета на манастирот кој датира од 17-от век, основан од страна на Василие Острошки. Се посетуваат Горниот Манастир, Долниот Манастир и црквата која се наоѓа помеѓу Горниот и Долниот Манастир. Во договорено време со водичот на групата патувањето продолжува кон Македонија. Планирано пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.
ПРОМО цена на аранжманот за пријави до 31.03.2024 – 219€/13.578ден
Редовна цена на аранжманот – 239€/14.818ден
Цена по лице за минимум 2 лица во соба
Цена во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд
Цената на аранжманот вклучува: 
– Автобуски превоз со високотуристички автобус на наведената релација
– Сместување во Grand Hotel Neum 4*  најголемиот хотел на неумската јадранска ривиера
– Исхрана на база 3 ноќевања со појадок и вечера
– Користење на базени, сауна и теретана
– Организирани посети и разледи според програмата
– Организација на аранжманот и туристички пратител на групата од агенција
Цената на аранжманот не вклучува:
– Задолжително патничко и здравствено осигурување
– Влезници за културно историските споменици
– Факултативна посета на Дубровник 30€ (доплата на лице место)
– Влезници по културно историски споменици и останати неспоменати трошоци
Опционални доплати:
– Доплата за еднокреветна соба 80€
– Доплата за одбирање ред  на седење 10€ (мин. 2 седишта)
Напомени: 
– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници
– За патувањето потребно е да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек
– За резервација потребна е уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање
– Седиштата во автобус се распределуваат по ред на уплата, доколку имате одредени барања за поинаква распределба во автобусот истата услуга е со доплата.
– За реализација на факултативните излети потребен е минимум од 30 патници.
– Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број на пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
– Плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1еур=62мкд.
– За овој аранжман важат ОУ на патување на агенцијата.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email