ПРОЛОМ БАЊА-СРБИЈА

Хотелот Радан располага со 212 соби и апартмани во 2 објекта, ресторан, 3 кафе бара, етно ресторан.

Сите медицински и велнес програми во оваа бања се базираат на лековитите својства на Пролом вода, која спаѓа во ретка група на води со високи балнеолошки вредности .Пролом водата благотворно дејствува кај заболувањата на болести на бубрезите и уринарниот тракт,болести на органите за варење,кожни болести,ревматизам.
24-часовен медицински надзор – лекарски прегледи и терапии може да се вршат за време на престојот.Хотелот има дежурен лекар.
Спа терапии: пиење лековита пролом вода, хидротерапија (бањи во лековита вода, подводни масажа, локални бањи, бисерна бања, базен), лечење со пролом кал, електротерапија(ултразвук, solux светилка, DD-струи, галванизација, електрофореза, пречки струи, TENS) магнетотерапија, ласерска терапија, кинезитерапија, масажа на раце.

Велнес центар: парна бања, солени соби, 5 сауни (финска, инфрацрвена, био), џакузи базен со термални вода, џакузи со солена вода, тепидариум, масажи, надворешен / внатрешен базен со лековита Пролом вода

Ценовник Октомври – Декември 2023
  еур
Основен бо ден 51

 

 

 

Цените се дадени по лице на полн пансион во двокреветна стандард соба

Под Основен ВО ден се подразбира :

 • Сместување во Двокреветна Стандард соба – ТВ, WiFi, лековита Пролом вода до собите, бањарка, фен
 • Лекарски преглед
 • Здравствена лекарска контрола – 24ч. Лекарска служба во хотелот
 • Сместување во двокреветна стандард соба
 • Балнеотерапија – пиење на лековита Пролом Вода од изворот, Хидрокинези терапија (групни вежби во базент со лековита вода)
 • Користење на Велнес Центарот – сауна, солена соба, парна бања, тепидариум, џакузи базент, отворено-затворен базент
 • Користење на внатрешен базебт (16х9м) со лековита вода од 30*
 • Користење на надворешен базен со лековита вода
 • Користење на фитнес сала и спортски терени, сала за забава…
 • Исхрана на база полн пансион на шведска маса
 • Анимациски програм со бањски рекреативности
 • Туристичка такса

 

Доплати :

Еднокреветна соба  -13  еур на ноќ

Доплата за Комфорт соба              –    5 еур по лице на ноќ

Доплата за апартман                      –   13 еур по лице на ноќ

 

Услови за деца :

Деца (0-6,99г.) се сместуваат БЕСПЛАТНО во хотел

Деца (7-11,99г.) плаќаат 50% од цената

Деца 12+ се сметаат за возрасни и плаќаат полна цена

Напомена :

Цените се изразени во евра и се сметаат по курс од 1 еур = 62 ден.

За резервација се плаќа 50% од износот на цената и 14 дена пред пристигнување, вкупниот износ

Цените НЕ ВАЖАТ за време на домашни и интернационални празници, како и за период 10.11-13.11

 

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email