ЛУКОВСКА БАЊА-СРБИЈА Хотел Bela Jela 4*

Hotel Bela Jela располага со 85 соби, 8 апартмани и 2 лукс апартмани. Хотелот нуди: медицински центар каде се секојдневно обавуваат прегледи и терапии (и за време на викенди и празници), отворено-затворен базен со термална вода, Wellness центар, ресторан, wellness бар и lobby бар, сала за забава, детска игрална, теретана.

 

Ценовник Октомври 2023 Ноември – Декември 2023
еур еур
Основен ВО пакет 64,5 62
ВО екстра пакет 79 77

 

Цените се дадени по лице на полупансион во двокреветна стандард соба

 

 Под Основен ВО Пакет се подразбира :

 • Сместување во двокреветни стандардни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен),
 • Лекарски прегледи од дежурни лекари;
 • Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „вирли“ во Горња Бања – места на природна изворска термална вода), терапија со хидрокинеза (групни вежби во базен со лековита вода);
 • Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум;
 • Секојдневно користење на спортски терени (асфалтен терен за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);
 • Програма за анимација со рекреативен терапевт: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки низ областа
 • Исхрана ба база Полн Пансион – Појадок – избор на 10 оброци, ручек и вечера по принципот на анкетирање (3 јадења од дневно мени + диета), према препорака од лекар се води посебна диетална исхрана (за дијабетичари, за луѓе кои боледуваат од висок крвен притисок, безглутенска диета)
 • Интернет
 • Такса

 

Под ВО екстра пакет ден се подразбира : Основниот ВО пакет + 4 терапии дневно  Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка)

 • Лечење во лековита кал ( до 2 пати)
 • Електротерапија (диадинамик, интерферентни струи, TENS, ултразвук, солукс ламба, мускулен стимулатор, Биоптрон ламба)
 • Мануелна (Рачна) масажа – сегментна

Доплати :

 • Еднокреветна соба– 13 еур од ноќ
 • Доплата за ЛУКСсоба  – 13 еур по лице од ноќ
 • Доплата за апартман   – 13 еур по лице од ноќ

Услови за деца :

Деца (0-4,99г.) се сместуваат БЕСПЛАТНО во хотел

Деца (5-9,99г.) плаќаат 50% од цената

Деца 10+ се сметаат за возрасни и плаќаат полна цена

Напомена :

Цените се изразени во евра и се сметаат по курс од 1 еур = 62 ден.

За резервација се плаќа 50% од износот на цената и 14 дена пред пристигнување, вкупниот износ

Цените НЕ ВАЖАТ за време на домашни и интернационални празници, како и за период 10.11-13.11

 ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ !!!

 * Период на важност – 08.11 – 12.11

 

Хотел Бела Јела 4*, Луковска Бања

 

Цена – 72,5 еур по лице од ноќ

 

* Деца до 6,99г. се сместуваат бесплатно со двајца возрасни

* Деца од 7 до 11,99г. плаќаат 50% од цената со двајца возрасни

 

Во цената е вклучено –

Сместување во Стандард соби на база полупансион, Масажа за добредојде / 20 мин. користење на  термален базен

Користење на велнес центар,сала за рекреација и забава, WiFi, Паркинг, Бањарка, крпи, фен за коса туристичка такса

 

Напомена 

* Минимум 3 нокевања

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email