ЛУКОВСКА БАЊА-СРБИЈА Хотел Јелак 3*

Локација :  Lukovo bb, 18437 Lukovo, Serbia

Хотелот Јелак располага со 84 соби.

Хотелот Јелак на гостите им нуди на  располагање удобни еднокреветни, двокреветни и трокреветни соби,медицински центар во кој секојдневно (и преку викенд и на празник) се вршат прегледи и терапии, затворен и отворен базен со термална вода,пансионски ресторан, кафе-барови кај рецепцијата и базените,сала за забава со билијар, пинг-понг и пикадо,сауна и солена соба.

Затворен тераписко-рекреативен базен со термална вода со температура 33-35⁰Ц. Во овој базен двапати дневно се изведуваат вежби под надзор на физиотерапеут (хидрокинезитерапија).

Отворен базен со термална вода со температура 33-35⁰Ц, со млазници и “врело”. Базенот е отворен во текот на целата година.

Ценовник Октомври 2023 Ноември – Декември 2023
  еур еур
Основен ВО пакет 51 49
ВО екстра пакет 65 64

Цените се дадени по лице на полн пансион во двокреветна стандард соба

 Под Основен ВО Пакет се подразбира :

 • Сместување во двокреветни стандардни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен),
 • Лекарски прегледи од дежурни лекари;
 • Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „вирли“ во Горња Бања – места на природна изворска термална вода), терапија со хидрокинеза (групни вежби во базен со лековита вода);
 • Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум;
 • Секојдневно користење на спортски терени (асфалтен терен за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);
 • Програма за анимација со рекреативен терапевт: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки низ областа
 • Исхрана ба база Полн Пансион – Појадок – избор на 10 оброци, ручек и вечера по принципот на анкетирање (3 јадења од дневно мени + диета), према препорака од лекар се води посебна диетална исхрана (за дијабетичари, за луѓе кои боледуваат од висок крвен притисок, безглутенска диета)
 • Интернет
 • Такса

Под ВО екстра ден се подразбира : Основниот ВО пакет + 4 терапии дневно

 • Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка)
 • Лечење во лековита кал ( до 2 пати)
 • Електротерапија (диадинамик, интерферентни струи, TENS, ултразвук, солукс ламба, мускулен стимулатор, Биоптрон ламба)
 • Мануелна (Рачна) масажа – сегментна

Доплати :

 • Еднокреветна соба   – 13 еур на ноќ
 • Доплата за Комфорт соба   –  5 еур по лице на ноќ
 • Доплата за апартман  – 13 еур по лице на ноќ

Услови за деца :

Деца (0-4,99г.) се сместуваат БЕСПЛАТНО во хотел
Деца (5-9,99г.) плаќаат 50% од цената
Деца 10+ се сметаат за возрасни и плаќаат полна цена

Напомена :
Цените се изразени во евра и се сметаат по курс од 1 еур = 62 ден.
За резервација се плаќа 50% од износот на цената и 14 дена пред пристигнување, вкупниот износ
Цените НЕ ВАЖАТ за време на домашни и интернационални празници, како и за период 10.11-13.11.2023

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email