КУРШУМЛИСКА БАЊА-СРБИЈА

Хотелот „Планинка“ се наоѓа во Куршумлијска Бања. Располага со 180 соби, опремени по сите современи хотелски стандарди.Гостите на располагање имаат: Медицински центар каде секојдневно се вршат прегледи и терапии. Комплекс од 8 базени со термална вода, Велнес центар,Хотелски ресторан, велнес бар, лоби бар, кафе клуб, ресторан „Преполац“, Соба за забави, Теретана, игралиште за деца, тениско игралиште Бесплатен приватен паркинг. Покрај модерен внатрешен дизајн, секоја соба и апартман имаат телевизор со кабелски канали, бесплатен интернет и пространа тераса. Апартманите имаат пространа спална соба, дневна со софа која има механизам на преклопување и кујна со трпезарија. Модерните бањи се опремени со туш кабини, а собите за удобност имаат и туш кабини и кади за џакузи.

Ценовник Октомври – Декември 2023
  еур
Велнес ден 69
Медицински ден 74

 

Цените се дадени по лице на полн пансион во двокреветна стандард соба

 Под Велнес Ден се подразбира :

  • Лекарски преглед
  • Здравствена лекарска контрола – 24ч. Лекарска служба во хотелот
  • Сместување во двокреветна соба
  • Исхрана на база полу пансион – појадок и вечера на шведска маса
  • Користење на отворен-затворен базент и детски базент
  • Користење на сала за забава (пинг-понг, билијард)
  • Користење на фитнес сала
  • Користење на датско катче
  • Користење на Велнес Центарот – Бањска – (комплекс од 8 базенти со термална вода, сауна, солна соба, парна бања, ладна пештера, Тепидариум, Кнаип патека, релакс соба)
  • Туристичка такса

 

Под Медицински ден се подразбира : Велнес ден + 4 терапии дневно

Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка)

Лечење во лековита кал ( до 2 пати)

Електротерапија (диадинамик, интерферентни струи, TENS, ултразвук, солукс ламба, мускулен стимулатор, Биоптрон ламба)

Мануелна (Рачна) масажа – сегментна

Сите процедури се вршат по препорака од лекар и после лекарскиот преглед

Терапиите ги одредува бањскиот лекар спрема индикациите, а се одвиваат секојдневно и за време на викенди и празници

Доплати :

Еднокреветна соба                        – 9 еур од ноќ

Доплата за ЛУКС соба       – 5 еур по лице од ноќ

Доплата за апартман            – 9 еур по лице од ноќ

Услови за деца :

Деца (0-6,99г.) се сместуваат БЕСПЛАТНО во хотел

Деца (7-9,99г.) плаќаат 50% од цената

Деца 10+ се сметаат за возрасни и плаќаат полна цена

Напомена :

Цените се изразени во евра и се сметаат по курс од 1 еур = 62 ден.

За резервација се плаќа 50% од износот на цената и 14 дена пред пристигнување, вкупниот износ

Цените НЕ ВАЖАТ за време на домашни и интернационални празници, како и за период 10.11-13.11

ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ !!!

 

Хотел Планика 4*, Куршумлиска Бања

Цена – 73 еур по лице на ноќ

 

* Деца до 6,99г. се сместуваат бесплатно со двајца возрасни

* Деца од 7 до 11,99г. плаќаат 50% од цената со двајца возрасни

 

Во цената е вклучено :

Сместување во Стандард соби на база полупансион, масажа за добредојде / 20 мин. користење на  термален базен

Користење на велнес центар Бањска ,сала за рекреација и забава, WiFi, Паркинг, Бањарка, крпи, фен за коса,туристичка такса

Напомена 

* Период на важност – 08.11-12.11.2023

* Минимум 3 нокевања

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email