Chaika Beach Resort 3* – сончев Брег

Chaika Beach Resort 3* – All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2023

 Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ 05.06.2023 – 22.06.2023 11.09.2023 – 20.09.2023

ALL INCLUSIVE

23.06.2023 – 05.07.2023 01.09.2023 – 10.09.2023

ALL INCLUSIVE

06.07.2023 -31.08.2023

ALL INCLUSIVE

DLB ARKADIA

park view 2+2

50 € 62 € 69 €
APARTMAN ARKADIA

park view 2+2/2+3/3+1

76 € 91 € 99 €
DBL CHAIKA

sea view 2+2

 54 € 67 €  74 €
STUDIO ARKADIA

park view 2+2/2+3,3+1

68 € 84 € 92 €
STUDIO CHAIKA

sea view 2+2, 3+0

59 € 72 € 78 €

 Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Детско катче

– Интернет

– Забавен дел, анимација

Попусти:

Дете до 2.99 години – бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокрветна соба или студио sea view – бесплатно
Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба или студио sea view – 50% од цената за возрасен

Две деца до 11.99 год во студио park view или апартман – БЕСПЛАТНО

Трето дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во апартман или студио park view – 40% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман – 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

 Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА АГЕНЦИЈАТА.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email