Вила Бушати – Ксамил

Вилата Бушати е реновирана пред три години. Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање), и студиа со 4 кревети, дуплекс кој се наоѓа надвор од вилата во друг објект. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија. ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање ( за 4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ (макс 6возр + 2 деца) . Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

Координати: 39.76650841266506, 19.998195760865162

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2023 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.04.2023

-Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.

-Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).

-Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

(напомена: првиот и последните два термина се промо цени и не подложат на попуст)

Доколку престојуваат 2 лица во трокреветна соба, се одзема 10еур.

Опис на програма

Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време

Местоположба: Вилата се наоѓа на околу 50 метри од една од преубавите плажи во Ксамил

Удобности:

Клима

WI-FI

Кујна

TV

Датуми 1/3 Studio 1/4 Studio 2/6 Duplex 1/3+1
03.06.2023 – 10.06.2023 109 € 139 € 179 € 139 €
10.06.2023 – 17.06.2023 209€
188 €
229€
206 €
279€
251 €
229€
206 €
17.06.2023 – 24.06.2023 239€
215 €
269€
242 €
309€
278 €
269€
242 €
24.06.2023 – 01.07.2023 269€
242 €
289€
260 €
349€
314 €
289€
260 €
01.07.2023 – 08.07.2023 319€
287 €
339€
305 €
409€
368 €
339€
305 €
08.07.2023 – 15.07.2023 359€
323 €
389€
350 €
459€
413 €
389€
350 €
15.07.2023 – 22.07.2023 359€
323 €
389€
350 €
459€
413 €
389€
350 €
22.07.2023 – 29.07.2023 359€
323 €
389€
350 €
459€
413 €
389€
350 €
29.07.2023 – 05.08.2023 379€
341 €
409€
368 €
489€
440 €
409€
368 €
05.08.2023 – 12.08.2023 379€
341 €
409€
368 €
489€
440 €
409€
368 €
12.08.2023 – 19.08.2023 379€
341 €
409€
368 €
489€
440 €
409€
368 €
19.08.2023 – 26.08.2023 349€
314 €
379€
341 €
439€
395 €
379€
341 €
26.08.2023 – 02.09.2023 309€
278 €
339€
305 €
409€
368 €
339€
305 €
02.09.2023 – 09.09.2023 209€
188 €
229€
206 €
279€
251 €
229€
206 €
09.09.2023 – 16.09.2023 179 € 199 € 239 € 199 €
16.09.2023 – 23.09.2023 139 € 169 € 189 € 169 €

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 60€ по лице

-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 75€ по лице

-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 60€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

-Битола (Транскоп) – 55€ по лице

-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-

Велес (бензинска пумпа, Макпетрок кружен тек) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h

Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h

Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h

Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h

Битола– (Транскоп на перон) 03.00h

Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h

Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h

Струга – (пред Х.Дрим) 01:45

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email