Вила Велај – Ксамил

Вила Велај – Ксамил

Вила Велај е лоцирана во Ксамил на 400м оддалеченост од плажа, или само 7мин пешачење. Вилата има сопствен двор кој може да го користат гостите. Собите се наоѓаат на приземје и на втор спрат.

На приземје се студија со капацитет за сместување на две – 1/2 студио, три – 1/3 студио, четири – 1/4 студио или пет лица – 1/5 студио со поглед кон градината. На втор кат се студија за две – 1/2 студио, три – 1/3 студио, четири лица – 1/4 студио. Сите студија располагаат со сопствен тоалет, клима уред (вклучен во цената), кујна со прибор, фрижидер, тв, балкон, комарници.

Капацитет на студија:
1/2 студио – двојно легло ( брачен кревет)
1/3 студио – двојно легло ( брачен кревет) + еден единечен кревет
1/4 студио – двојно легло ( брачен кревет) + креветчиња на кат
1/5 студио – двојно легло ( брачен кревет) + креветчиња на кат + еден единечен кревет

 

Ксамил – Вила Велај
ЦЕНА ПО ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ ½ студио 1/3 студио ¼ студио 1/5 студио Промо
10.06-17.06.2022 7 179 189 219 229
17.06-24.06.2022 7 189 199 229 239
24.06-01.07.2022 7 209 219 249 259
01.07-08.07.2022 7 259 269 299 309
08.07-15.07.2022 7 299 309 339 349
15.07-22.07.2022 7 299 309 339 349
22.07-29.07.2022 7 299 309 339 349
29.07-05.08.2022 7 299 309 339 349
05.08-12.08.2022 7 299 309 339 349
12.08-19.08.2022 7 299 309 339 349
19.08-26.08.2022 7 289 299 329 339
26.08-02.09.2022 7 259 269 299 309
02.09-09.09.2022 7 179 189 219 229
09.09-16.09.2022 7 159 169 179 209 Промо цена
16.09-23.09.2022 7 139 149 159 189 Промо цена

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2022

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Ќафасан: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

Сатници на поаѓање:
22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно
Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email