Хотел Су 4* – Охрид

Су Хотелот е лоциран на самиот брег од Охридското езеро, па нуди спектакуларен поглед на стариот град и познатите историски локалитети, како Самуиловата Тврдина и црквата Св. Јован Канео. Неговата идеална позиција, која е на само 10 минути оддалечена пешки од центарот, е одлична стартна позиција за истражување на Охрид.

Располага со 4 типови на  соби  дизајнирани да ви обезбедат најголема удобност и уживање во престојот. Во склоп на хотелот е ресторанот Su Rooftop, бар Liquid Boutique Bar & Kitchen. Хотелот располага со бесплатен паркинг и конференциска сала.

Двокреветна стандард соба: Двокреветните соби се идеални за парови, семејства или пријатели. Покрај тоа што нудат прекрасен поглед на градот и езерото, тие им нудат на и супериорен квалитет со модерен локален допир при дизајнот на ентериерот.

Супериор соби: Сакате да уживате во малку повеќе комфорт и релаксиран луксуз? Одберете некоја од нашите супериорни соби за тоа посебно чувство на висококвалитетна услуга и декор.

SMART SUITE: Со одделен простор за дневна соба и голем балкон со поглед кон Охридското Езеро, нашите Smart Suits се најдобри од најдобрите што можете да ги најдете на патувањето во Охрид!

SMART DELUXE: Нашите нови паметни соби се совршено место за секој авантуристички патник! Од осветлувањето и амбиентот, до температурата и секоја функција во Вашата соба, уживајте со паметниот систем во нашето сосема ново хотелско крило. Плус, добивате прекрасен поглед кон Охридското Езеро и модерен современ дизајн!

Сите типови на соби располагаат со:
-Клима уред, Бесплатен интернет, Мини бар,LCD телевизор, Кабловска телевизија,Телефон, Фен за коса, Сет за кафе и чај, Када или туш кабина

По барање на гостите:
-Бебешко креветче, Сеф (во SMART SUITE и SMART DELUXE веќе располгаат) Полнач за телефони,Пегла за алишта

Цена по лице на ден на база ноќевање со појадок
Тип на соби 01.04-31.05.2022 и 01.10-31.10.2022 01.06-30.09.2022 01.11-28.12.2022
еко двокреветна 27 28 25
двокреветна со балкон 29 31 27
смарт делукс 32 33 29
двокреветна супериор 36 37 34
  • Доплата за оброк (Полупансион или Полн пансион) : 610 денари по лице
  • Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
  • За деца од 07-14 години се плаќа 610

Политика за откажување на резервации:

-За отказ од 99 – 30 дена пред пристигањето – се наплаќа   0 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 29 – 20 дена пред пристигањето – се наплаќа 20 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 19 – 10 дена пред пристигањето – се наплаќа 30 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 09 – 07 дена пред пристигањето – се наплаќа 50 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 06 – 01 дена пред пристигањето – се наплаќа 90 % од цената на аранжманот.
-(NO SHOW), хотелиерот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот односно 100 % .

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email