Хотел Нова Ривиера 4* – Охрид

На самиот Кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км. од Охридскиот интернационален аеродром.

Капацитет. Хотелот располага со 33 двокреветни соби и 6 апартмани,ресторан со 300 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 80 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.

Стандарди. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција,директна телефонска врска,автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија,туш кабини во купатилата 24 часа рецепција со целосна опрема .

Услуги. Основната услуга е на база на ноќевање со појадок за едно возрасно лице. Појадокот е бифе маса со интернационална храна. Собен сервис возможен додека работи ресторанот 06.оо-23.оо ч. Сервис перење-пеглање ист ден

 

Хотел Нова Ривиера – Охрид
Цените се изразени по лице на ден
Тип на соба Ноќевање Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна 1894ден 2350ден нема да се служи
Двокреветна 1375ден 1680ден нема да се служи
Туристичката такса е вклучена во цената
Деца од 0-5.99год – бесплатно / Деца од 6-11.99год – 30% попуст / над 12 год – полна цена
Доплата за ручек – 550ден по лице на ден

Политика на отказ на резервација:

до 15 дена пред пристигање– без пенали; после овој период 100% пенали

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email