Хотел Аквалина 4* – Охрид

Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум.Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба Ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.

Сместување:
1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај ,7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби,6 трокреветни соби.

Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ , кабловска телевизија,телефон,WI-FI ,купатило,фрижидер,услуга во соба. Исто така располагаме со сопствен паркинг кој е бесплатен за нашите гости.

Конференции :
Хотел Аквалина располага со повеке сали и простории за одржување на конгреси,симпозиуми,семинари и бизнис средби.

Капацитеот на салите е од 30 до 150 седишта,целосно опремени за непречено одржување на вашите настани.

Спортски терени:
Хотел Аквалина располага со 2 спортски терени комбиниран за мал фудбал,кошарка, ракомет, тенис, одбојка,и еден терен за голем фудбал.

Терените ги задоволуваат потребите за одржување на секакви спортски приредби,а особено идеални за припреми на спортски екипи.

Плажа:

Хотел Аквалина располага со соптвена плажа. Во склоп на плажата работи и бар со капацитет од 100 седишта каде во секое време на денот може да се освежите со алкохолни и безалкохолни пијалоци со звуците на тивка и пријатна музика.Плажата е опремена со лежалки и чадори за сонце.

гостите можат да уживаат во отворен базен со лежалки и бесплатна услуга за пешкири.  бар-услуга е достапна во двата базени со вкусни сендвичи, свежи салати, коктели и ладни пијалоци.

Плажата во летниот период е комплетно покриена со професионални спасувачи на вода.

Ресторан :

Хотел Аквалина располага со сопствен ресторан со околу 220 седишта погоден за фамилијарни веселби ,крштевки,родендени и свадби.Во склоп на хотелот работи и летна тераса која ви овозможува прекрасен поглед кон езерските бистри води.Врвните специјалитети на нашата кујна ке ви овозможат еден пријатен и незаборавен одмор

 

Хотел Аквалина – Пролет – Лето 2022
Цени изразени по лице на ден на база Ноќевање со појадок
Период 01.04-10.06.2022 11.06-31.08.2022 01.09-15.10.2022
Цена по лице на ден 28еур 35еур 28еур
Доплата за полупансион – 10еур по лице на ден
Доплата за поглед на езеро – 5еур по соба на ден
Еднокреветна соба – +50%
Доплата за соба со сауна или џакузи – 10еур на ден

 Дополнителни услови:

Соба со дополнителен кревет за 3то лице – 30% попуст

3то возрасно во редовна трокреветна соба – плаќа полна цена

Политика за деца:

  • Прво дете до 5,99 год. гратис ( заедно со родители)
  • Второ дете до 5,99 год. попуст -70% од сумата
  • Деца од 6-11,99год – имаат попуст од 40%

Гратисот за деца до 5,99 год. е на база ББ, доплата за вечера +5 еур.

Во цената е вклучено:

  • Во цените е вклучена туристичката такса.
  • Користење на базенот и лежалки на базен, Интернет, Паркинг, Спортски терени со закажување

Доплата:

  • Лежалки на плажа се наплаќаат 100 ден.

Политика на отказ на резервација:

До 15 дена пред поагање – без пенали, од 14-06 дена пред поагање – 30% пенали, од 5 до 1 ден пред поагање – 100% пенали.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email