Saranda International Hotel 4* – Саранда

Saranda International Hotel 4* Располага со сопствена плажа, лежалки и чадори и бар на плажа. Собите се опремени со клима уред, бесплатно wi-fi, LCD кабловска ТВ, фрижидер и балкон. Повеќето соби имаат директен поглед кон море, додека останатите имаат страничен поглед на море. Центарот на градот е на 1,5 км. Располага со бесплатен паркинг детско игралиште. Лежалки и чадори на плажа бесплатно. Античкиот град Butrint се наоѓа на 20 минути возење, додека историскиот замок Gjirokastër  е на 54 км.

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

SARANDA INTERNATIONAL HOTEL / 4 STAR / SARANDA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.04.2021
30.04.2021
01.05.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
14.07.2021
15.07.2021
24.08.2021
25.08.2021
31.08.2021
01.09.2021
14.09.2021
15.09.2021
30.09.2021
01.10.2021
31.10.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM
DOUBLE 36 38 44 60 82 60 44 38 36
SINGLE 33 36 41 58 80 58 41 36 33
TRIPLE 63 73 73 86 106 86 73 73 63
2+1 CHD (0-2,99) 36 38 44 60 82 60 44 38 36
2+1 CHD (3-7,99) 44 47 55 75 102 75 55 47 44
2+1 CHD (8-15,99) 48 51 60 81 112 82 60 51 48
DELUXE SUPERIOR
DOUBLE 60 71 82 115 170 115 82 71 60
FAMILY ROOM
DOUBLE 70.4 81.4 81.4 103.4 114.4 103.4 81.4 81.4 70.4
TRIPLE 72.6 85.8 85.8 105.6 118.8 105.6 85.8 85.8 72.6
QUARDRIPLE 74.8 88 88 110 118.8 110 88 88 74.8
2+1 CHD (0-12,99) 70.4 81.4 81.4 103.4 114.4 103.4 81.4 81.4 70.4
2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 70.4 81.4 81.4 103.4 114.4 103.4 81.4 81.4 70.4
3+1 CHD (0-12,99) 72.6 85.8 85.8 105.6 118.8 105.6 85.8 85.8 72.6
DELUXE SEA VIEW
DOUBLE 81.4 92.4 103.4 169.4 202.4 169.4 103.4 92.4 81.4
TRIPLE 108.9 118.8 151.8 204.6 227.7 204.6 151.8 118.8 108.9
2+1 CHD (0-12,99) 104.8 115.5 148.5 203.5 225.5 203.5 148.5 115.5 104.8
RESIDENCE 1+1 (74m2)
DOUBLE 88 92.4 114.4 136.4 169.4 136.4 114.4 92.4 88
2+1 CHD (0-17,99) 88 92.4 114.4 136.4 169.4 136.4 114.4 92.4 88
RESIDENCE 1+1 (84m2)
DOUBLE 92.4 103.4 136.4 169.4 202.4 169.4 136.4 103.4 92.4
2+1 CHD (0-17,99) 92.4 103.4 136.4 169.4 202.4 169.4 136.4 103.4 92.4
RESIDENCE 2+1 (105 m2)
2PAX 114.4 147.4 169.4 202.4 224.4 202.4 169.4 147.4 114.4
3PAX 118.8 151.8 171.6 204.6 227.7 204.6 171.6 151.8 118.8
4PAX 118.8 154 176 206.8 228.8 206.8 176 154 118.8
2+1 CHD (0-12,99) 114.4 147.4 169.4 202.4 224.4 202.4 169.4 147.4 114.4
2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 114.4 147.4 169.4 202.4 224.4 202.4 169.4 147.4 114.4
3+1 CHD (0-12,99) 118.8 151.8 171.6 204.6 227.7 204.6 171.6 151.8 118.8
RELEASE DAYS 7 7 7 7 7 7 7 7 7

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса од 2еур по лице на ден, и 1еур за деца од 2-11,99год

Минимум престој од 2 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

До 8 дена пред поаѓање без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали

Во цената не се вклучени лежалките и чадори (5еур на ден) во период од 01.06-15.09.2021

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email