Будимпешта 30.12.Сигурна реализација -Автобус

Автобус / 4 дена / 2 ноќевања

                                                                                                                                                               

30.12 Сабота                          СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА

Состанок на групата пред хотелот “Holiday Inn” во 15:30 часот. Поаѓање за Будимпешта во 16:00 часот.Се патува преку Србија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење.

31.12 Недела                         БУДИМПЕШТА

Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Задолжителен панорамски разглед на градот: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, Црквата „Св. Стефан“, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата „Св. Матејас“, Рибарската тврдина… Сместување во хотел. Слободно време за одмор. Во 17:00 часот факултативно крстарење со брод по Дунав. Вечерта во 22:00 часот дочек на Новата 2024 Година на некој од плоштадите во Будимпешта. Ноќевање.

01.01 Понеделник                БУДИМПЕШТА – СЕНТ АНДРЕА

Појадок. Moжност за факултативна посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое  се негуваат старата архитектура и народните ракотворби, и кое е богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Враќање во Будимпешта. Вечерта во 20:00 часот следи факултативна вечера во национален ресторан – традиционална унгарска Чарда, со фолклорна и музичка програма и специјалитети од унгарската кујна. Ноќевање.

02.01 Вторник                       БУДИМПЕШТА – СКОПЈЕ

Појадок. Одјавување од хотел. Слободно време за прошетка низ центарот на градот или по познатата улица Ваци. Посета на шопинг центар Арена. Тргнување за Скопје во попладневните часови. Се патува преку Србија, со куси попатни паузи. Ноќно возење. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови следниот ден.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТИ ДО 15.11: 209 € / 12.960 мкд      

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 229 € / 14.200 мкд

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

Превоз со туристички автобус на наведената релација

Сместување во Хотел 4Danubius Hungaria ( https://www.danubiushotels.com/en/our-hotels-budapest/hotel-hungaria-city-center ) во Будимпешта на база 2 ноќевања со појадок

Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Задолжителен разглед на Будимпешта со локален водич – 15 €

Вечера во ресторан Чарда 35 €

Крстарење со брод по Дунав 20 €

Посета на Сент Андреа  25 €

Туристичка такса 5 € по лице ( плаќање во автобус)

Влезници за музеите и културно – историските споменици

Патничко – здравствено осигурување

Доплата за 1/1 соба 4.600 мкд

Доплата за избор на седиште во автобус – 10 €

ПАКЕТ ФАКУЛТАТИВИ (Разглед Будимпешта, Крстарење по Дунав и Посета на Сент Андреа)- 55 

 

НАПОМЕНИ:

За реализација на аранжманот е потребен минимум од 40 патници

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенцијата.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62,00 денари

За резервација на аранжманот потребна е аконтација од мин.30%, целосна уплата се врши најдоцна 7 дена пред поаѓање. Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најкасно 5(пет) дена пред поаѓање!

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци од завршувањето на патувањето.

Најнови Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

02 3216389

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email