Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


КУБА

Куба е претежно низински остров и има четири планински масиви. Граничи со Атлантскиот Океан од едната страна и Карипското море од другата. Се наоѓа на 140 км оддалеченост од Бахамите, 146 км од Јамајка и 240 км од Канкун.

Климата на Куба е умерено суптропска. Дневната температура на воздухот и водата изнесува од 25-28 степени во просек.

Замислете мир и облаци, опкружени со палми и бели песочни плажи на еден населен остров на Карибите. Опкружени сте со весели луѓе кои свират и пеат, топли ноќи и слатки вкусови на тропските овошја.

Посетете го тропскиот рај на земјата Куба!


Пакет аранжман
ЕУР
1

BE LIVE TURQUESA 4*, Varadero

12 ноќи/All inclusiveод 1500
2MELIA LAS ANTILLAS 4*, Varadero

12 ноќи/ All inclusive

од 1605
3BARCELO SOLYMAR 4,5*, Varadero12 ноќи/All inclusiveод 1644
4SOL SIRENAS CORAL RESORT 5*, Varadero12 ноќи/All inclusiveод 1654

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ... Цената на пакет аранжманот вклучува:

 - Aвионски превоз Франкфурт-Варадеро-Франкфурт

 - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

 - Хотел по избор

Цената на авионски превоз:

 - Авио билет Скопје-Франкфурт-Скопје изнесува 294eur (цената на авио билетот е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на слободните места).

Напомена:

 - Плаќањето е во денарска против вредност;

 - Цените се променливи во зависност од термините за патување;

 - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 - Можност за преспивање во Франкфурт во зависност од терминот и редот на летање.

 Можност за организирање на факултативни излети:

 - Еднодневна екскурзија во Хавана. Одвојте време да го посетите историскиот, стариот дел на Хавана, како и новиот, модерен дел во кој може да го видите Плоштадот на Револуцијата, автентичната архитектура и спомениците на хероите.

 - Поминете незаборавна ноќ во клубот-кабаре Tropicana, каде ќе уживате во кубанската кујна, егзотичните танци и најпознатите кубански коктели.

 - Дневно крстарење до островот Cayo Blanco. Прекрасната природа нема никого да го остави рамнодушен. Сончајте се на убавата плажа и нурнете во бистрата вода разгледувајќи го богатиот морски свет.


ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!


Пребарај

Авиобилети за сите светски дестинации

Европа

БАРСЕЛОНА66€
ФРАНКФУРТ37€
ПАРИЗ29€
БРИСЕЛ49€
ВИЕНА28€
МИНХЕН55€
АМСТЕРДАМ47€
ИСТАНБУЛ38€
ИЗМИР59€
КОПЕНХАГЕН53€
БУДИМПЕШТА64€
БЕРЛИН73€
РИМ40€
ЛОНДОН52€
ДИЗЕЛДОРФ67€

Сад и Канада

ЊУЈОРК399€
ВАШИНГТОН399€
ЧИКАГО399€
ЛОС АНЏЕЛЕС449€
ТОРОНТО399€
МОНТРЕАЛ 399€
САН ФРАНЦИСКО789€
БОСТОН399€
ТАМПА752€
ЛАС ВЕГАС870€
МАЈАМИ689€
ПОРТЛАНД770€

Австралија

СИДНЕЈ580€
МЕЛБУРН580€
и многу повеќе дeстинации...
*во цените не се вклучени аеродромските такси

 

Календар на настани

< Настани за месец април 2021 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Е-Информатор