Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА

Доминиканската Република зафаќа две третини од Карипскиот остров Hispaniola кој го дели со Хаити. На север излегува на Атлантскиот Океан, додека на југ на Карипското Море. Претставува спој од прекрасна тропска вегетација (12% од земјата е прекриена со шума) и песочни плажи.

Земјата има тропска клима. Просечната дневна температура изнесува 28 степени, и температура на водата е 27 степени.

Одморот во Доминиканската Република е мешавина од забавниот латино дух и опуштениот карипски стил на живот. Сплет од различни култури, порцелански бел песок, нишање на палми, треперење на веселите звуци на меренге кои лебдат во воздухот и ви создаваат чувство дека се наоѓате на некој тропски дијамант. Без разлика кој хотел ќе го одберете за ваш удобен престој, нема да побегнете од прекрасните плажи, ниту пак од сонцето кое резултира со топла клима и топла вода за капење преку цела година.

Запознајте една поинаква култура...


Пакет аранжман
EUR
1SIRENIS COCOTAL BEACH RESORT 4*, Punta Cana12 ноќи /All InclusiveОд 1283
2IFA VILLAS BAVARO RESORT 4*, Punta Cana12 ноќи /All InclusiveОд 1301
3BARCELO CAPELLA BEACH 4,5*, Juan Dolio12 ноќи /All InclusiveОд 1319
4VIVA WINDHAM DOMINICUS BEACH 4,5*, Bayahibe12 ноќи /All InclusiveОд 1337

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ...


  Цената на пакет аранжманот вклучува:

   - Aвионски превоз Франкфурт-Пунта Кана-Франкфурт

   - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

   - Хотел по избор

  Цената на авионски превоз:

   - Авио билет Скопје-Франкфурт-Скопје изнесува 294eur (цената на авио билетот е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на слободните места).

  Напомена:

   - Плаќањето е во денарска против вредност;

   - Цените се променливи во зависност од термините за патување;

   - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

   - Можност за преспивање во Франкфурт во зависност од терминот и редот на летање. 

   Можност за организирање на факултативни излети:

   - Еднодневен престој на Санто Доминго, главниот град на Доминиканската Република, а воедно и најголемиот град на Карибите.

   - Сафари низ селата на Доминиканска Република со интересни водичи кои ќе ве запознаат со локалните продукти: од рачно изработени пури, до рум, кокосово масло и чоколадо.

   - Зголемете го вашиот адреналин возејќи се на светски познатиот Zip line низ тропските шуми.


  ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!


  Пребарај

  Авиобилети за сите светски дестинации

  Европа

  БАРСЕЛОНА66€
  ФРАНКФУРТ37€
  ПАРИЗ29€
  БРИСЕЛ49€
  ВИЕНА28€
  МИНХЕН55€
  АМСТЕРДАМ47€
  ИСТАНБУЛ38€
  ИЗМИР59€
  КОПЕНХАГЕН53€
  БУДИМПЕШТА64€
  БЕРЛИН73€
  РИМ40€
  ЛОНДОН52€
  ДИЗЕЛДОРФ67€

  Сад и Канада

  ЊУЈОРК399€
  ВАШИНГТОН399€
  ЧИКАГО399€
  ЛОС АНЏЕЛЕС449€
  ТОРОНТО399€
  МОНТРЕАЛ 399€
  САН ФРАНЦИСКО789€
  БОСТОН399€
  ТАМПА752€
  ЛАС ВЕГАС870€
  МАЈАМИ689€
  ПОРТЛАНД770€

  Австралија

  СИДНЕЈ580€
  МЕЛБУРН580€
  и многу повеќе дeстинации...
  *во цените не се вклучени аеродромските такси

   

  Календар на настани

  < Настани за месец април 2021 >
  П В С Ч П С Н
    1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30  

  Е-Информатор