Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


ТЕНЕРИФЕ

Тенерифе е најголемиот од седумте Канарски острови кои се наоѓаат во Атлантскиот Океан. Како и останатите острови од оваа група, овој остров има вулканско потекло.

Климата во Тенерифе е топла во текот на целата година и не претрпува големи промени. Во зима просечната дневна температура изнесува 23 степени, а температурата на водата е 20 степени. Самиот остров е поделен на сув и топол југ и влажен и зелен север.

Одморите на Тенерифе се вистински безвремен хит за љубителите на сонце и бели песоци каде и најпребирливиот истражувач ќе биде задоволен. Овој вулкански остров изобилува со добра забава за сите генерации. Со воведени ниски даноци, полн погодок е за љубителите на шопинг. Поминете еден прекрасен одмор во најубавиот остров на Канарите.

Посетете го Тенерифе!


Пакет аранжманЕУР
1

LUABAY TENERIFE 4*, Puerto de la Cruz

12 полупансиониод 654
2APARTHOTEL JARDIN CALETA 3,5*, Costa Adeje

12 полупансиони

од 728
3H10 TENERIFE PLAYA 4*, Puerto de la Cruz12 полупансиониод 776
4BEATRIZ ATLANTIS & SPA 4*, Puerto de la Cruz12 полупансиониод 879

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ... Цената на пакет аранжманот вклучува:

 - Aвионски превоз Минхен -Тенерифе - Минхен

 - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

 - Хотел по избор

Цената на авионски превоз:

 - Авио билет Скопје-Франкфурт-Скопје изнесува 294eur (цената на авио билетот е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на слободните места).

Напомена:

 - Плаќањето е во денарска против вредност;

 - Цените се променливи во зависност од термините за патување;

 - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 Можност за организирање на факултативни излети:

 - Посета на вулканот El Teide и искачување до највисокиот врв на Канарските Острови.

 - Пешачење по Rambla del General Franco каде може да се запознаете со културата на овој предел.

 - Доживејте го спектакуларното шоу на традиционални танци во Playa de los Americanos. Ова место е најпознато по ноќниот живот така што може да најдете и многу, барови, дискотеки и пабови.


ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!


Пребарај

Авиобилети за сите светски дестинации

Европа

БАРСЕЛОНА66€
ФРАНКФУРТ37€
ПАРИЗ29€
БРИСЕЛ49€
ВИЕНА28€
МИНХЕН55€
АМСТЕРДАМ47€
ИСТАНБУЛ38€
ИЗМИР59€
КОПЕНХАГЕН53€
БУДИМПЕШТА64€
БЕРЛИН73€
РИМ40€
ЛОНДОН52€
ДИЗЕЛДОРФ67€

Сад и Канада

ЊУЈОРК399€
ВАШИНГТОН399€
ЧИКАГО399€
ЛОС АНЏЕЛЕС449€
ТОРОНТО399€
МОНТРЕАЛ 399€
САН ФРАНЦИСКО789€
БОСТОН399€
ТАМПА752€
ЛАС ВЕГАС870€
МАЈАМИ689€
ПОРТЛАНД770€

Австралија

СИДНЕЈ580€
МЕЛБУРН580€
и многу повеќе дeстинации...
*во цените не се вклучени аеродромските такси

 

Календар на настани

< Настани за месец април 2021 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Е-Информатор