Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


САРДИНИЈА

  *Сардинија е италијански остров на Медитаранот и е втор по големина како во Италија, така и во Тиренското море. Островот Сардинија има силен идентитет и богата историја со многу неолитски локалитети. Опкружен е со длабоко смарагдно море, прекрасно драматично крајбрежје и песочни плажи.

Температурите во овој период се движат од 25 до 30 степени.

Доживејте ја културата, обичаите и убавината на Сардинија!*ПАКЕТ АРАНЖМАНЕУР
Porto CervoColonna Country & Sporting Club 4* 7 ноќевања / појадок од 834
ArzachenaParco Degli Ulivi 4*7 ноќевања / појадок од 936
Baja SardiniaTenuta Pilastru 4*7 ноќевања / појадок од 969
OlbiaGeovillage Sport & Convention Resort 4,5* 7 ноќевања / појадок од 1089
Porto RotondoColonna Beach 3*7 ноќевања / појадок од 829

...И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ...

Термини за патување: во период од јуни до септември  Во цената на аранжманот e вклученo:

  - Aвионски превоз Виена-Олбија-Виена
  - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

  - Сместување во хотел во ваш избор.

  Напомена:

  - Плаќањето е во денарска противвредност
  - Цените се променливи во зависност од терминот на патување.
  - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба

  Цената на авио билетот Скопје-Виена-Скопје изнесува од 250 eur и е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на места во авионот во момент на резервација.

  Организирање на факултативни излети:

  - Посета на античките руини Барумини стари 3500 години.
  - Најголем и главен град на островот е Каљари. Ако сакате загарантиран урбан помин, ова место е токму за вас. Градот е преполн со продавници, барови и ресторани.
  - Не пропуштајте да ја посетите Costa Esmeralda - плажа со бисерно бел песок долга 55 километри.


  ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!


  Пребарај

  Авиобилети за сите светски дестинации

  Европа

  БАРСЕЛОНА66€
  ФРАНКФУРТ37€
  ПАРИЗ29€
  БРИСЕЛ49€
  ВИЕНА28€
  МИНХЕН55€
  АМСТЕРДАМ47€
  ИСТАНБУЛ38€
  ИЗМИР59€
  КОПЕНХАГЕН53€
  БУДИМПЕШТА64€
  БЕРЛИН73€
  РИМ40€
  ЛОНДОН52€
  ДИЗЕЛДОРФ67€

  Сад и Канада

  ЊУЈОРК399€
  ВАШИНГТОН399€
  ЧИКАГО399€
  ЛОС АНЏЕЛЕС449€
  ТОРОНТО399€
  МОНТРЕАЛ 399€
  САН ФРАНЦИСКО789€
  БОСТОН399€
  ТАМПА752€
  ЛАС ВЕГАС870€
  МАЈАМИ689€
  ПОРТЛАНД770€

  Австралија

  СИДНЕЈ580€
  МЕЛБУРН580€
  и многу повеќе дeстинации...
  *во цените не се вклучени аеродромските такси

   

  Календар на настани

  < Настани за месец април 2021 >
  П В С Ч П С Н
    1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30  

  Е-Информатор