Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


МАЈОРКА

Разновидната природа, белите песочни плажи и тиркизно-сината боја на Медитеранското море ја прават Мајорка една од најпосакуваните туристички дестинации. Островот Мајорка има блага медитеранска клима со просечно 300 сончеви денови годишно. Просечната дневна температура во период од јуни до септември изнесува 28 степени, а на водата 22 степени.

Мајорка нуди можност за многубројни активности. Релаксирајте се на белите долги песочни плажи, уживајте во разновидната природа и впечатливите пејсажи или искусете ја светски познатата добра забава...

Ова лето, запознајте се со островот на вечната пролет, Мајорка!


Пакет аранжман
ЕУР
1

TORRE ARENAL 3*, Arenal

7 полупансиониод 693
2MEDIODIA 3*, Arenal

7 полупансиони

од 695
3HSM Alejandria 3*, Playa de Palma7 полупансиониод 725
4ENCANT 3*, Arenal7 полупансиониод 767

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ...
Термини за патување: во период од јуни до септември Цената на пакет аранжманот вклучува:

 - Aвионски превоз Франкфурт или Минхен-Палма-Франкфурт или Минхен 

 - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

 - Хотел по избор

Напомена:

 - авионски превоз од Скопје не е вклучен во пакетот (од 294еур по лице)

 - Плаќањето е во денарска противвредност;

 - Цените се променливи во зависност од термините за патување;

 - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

- Патничкото осигурување и факултативните излети не се вклучени во цената.

 Можност за организирање на факултативни излети:

 - Посета на познатата катедрала Le Seu, која ќе ве воодушеви со нејзината готска архитектура.

 - Шетајте се по широката улица Passeig des Born каде може да уживате во пијалак или оброк во еден од многубројните ресторани и барови. На оваа улица може да се направи и еден солиден шопинг затоа што покрај кафулиња има и доста продавници на познати европски брендови.

 - Уживајте во прекрасната шпанска вечер Son Amar каде ќе бидете воодушевени од интересните настапи на танчерите, како и од традиционалната храна. Оваа година бележи 50-годишнина од ова шоу и се спрема нешто уште поспектакуларно од претходните години, па затоа би било нешто што не смее да се пропушти.


ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!


Пребарај

Авиобилети за сите светски дестинации

Европа

БАРСЕЛОНА66€
ФРАНКФУРТ37€
ПАРИЗ29€
БРИСЕЛ49€
ВИЕНА28€
МИНХЕН55€
АМСТЕРДАМ47€
ИСТАНБУЛ38€
ИЗМИР59€
КОПЕНХАГЕН53€
БУДИМПЕШТА64€
БЕРЛИН73€
РИМ40€
ЛОНДОН52€
ДИЗЕЛДОРФ67€

Сад и Канада

ЊУЈОРК399€
ВАШИНГТОН399€
ЧИКАГО399€
ЛОС АНЏЕЛЕС449€
ТОРОНТО399€
МОНТРЕАЛ 399€
САН ФРАНЦИСКО789€
БОСТОН399€
ТАМПА752€
ЛАС ВЕГАС870€
МАЈАМИ689€
ПОРТЛАНД770€

Австралија

СИДНЕЈ580€
МЕЛБУРН580€
и многу повеќе дeстинации...
*во цените не се вклучени аеродромските такси

 

Календар на настани

< Настани за месец април 2021 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Е-Информатор