Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

ГРАН КАНАРИЈА

Гран Канарија спаѓа во групата на Канарските острови во Атлантскиот Океан, кој се наоѓа југоисточно од Тенерифе. Островот е со вулканско потекло, како и останатите Канарски острови.

Климата на островот е блага, со пријатни температури, ретко кога превисока и скоро секогаш постојана. Просечната дневна температура во периодот од февруари до април изнесува 22 степени, а температурата на водата 18 степени.

“Минијатурниот Континент”, како што го нарекуваат овој остров, може да се пофали со пространи пес
очни дини, надополнети со живописни планини. Гран Канарија има многу што да понуди на туристите: југот познат по волшебното селце Puerto de Mogán (наречено уште и Мала Венеција), Puerto Rico, Maspalomas и познатата Playa del Ingles, но тука се и спектакуларните пејзажи на западниот брег и внатрешноста на островот.Пакет АранжманEUR
1HOTEL ASTORIA 3*12 ноќевања/појадокод 740
2APARTHOTEL MARINASOL 3*12 ноќевања/појадокод 833
3HOTEL CONCORDE 4*12 ноќевања/појадокод 920
4BLUE BAY BEACH CLUB 4*12 ноќевања/појадокод 1040
И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ...

Цената вклучува:

-         Авионски превоз Минхен-Лас Палмас-Минхен;

-         Трансфер аеродром-хотел-аеродром;

-         Престој вохотел по избор.

Цената не вклучува:

-         Авионски превоз Скопје-Минхен-Скопје. Цената на авиобилетот изнесува 294еур (цената е променлива во зависност од термините на патување и расположливоста на слободни места).

НАПОМЕНА:

-         Плаќање во денарска против вредност;

-         Цените се променливи во зависност на терминот на патување.

Факултативни излети:

-         Посетете го Маспаломас, најстариот туристички град и уживајте во прошетката во ботаничкиот парк El Parque Botanico Maspalomas;

-         Посетете ја куќата на Колумбо (CasaDe Colon) во Лас Палмас;

-         Прошетајте низ паркот Палмитос и запознајте се со над 230 видови на птици;

-         Посетете го Фиргас, градот познат по топлите минерални води.

 PATUVAWETO GO OBNOVUVA DUHOT


Пребарај

Авиобилети за сите светски дестинации

Европа

БАРСЕЛОНА66€
ФРАНКФУРТ37€
ПАРИЗ29€
БРИСЕЛ49€
ВИЕНА28€
МИНХЕН55€
АМСТЕРДАМ47€
ИСТАНБУЛ38€
ИЗМИР59€
КОПЕНХАГЕН53€
БУДИМПЕШТА64€
БЕРЛИН73€
РИМ40€
ЛОНДОН52€
ДИЗЕЛДОРФ67€

Сад и Канада

ЊУЈОРК399€
ВАШИНГТОН399€
ЧИКАГО399€
ЛОС АНЏЕЛЕС449€
ТОРОНТО399€
МОНТРЕАЛ 399€
САН ФРАНЦИСКО789€
БОСТОН399€
ТАМПА752€
ЛАС ВЕГАС870€
МАЈАМИ689€
ПОРТЛАНД770€

Австралија

СИДНЕЈ580€
МЕЛБУРН580€
и многу повеќе дeстинации...
*во цените не се вклучени аеродромските такси

 

Календар на настани

< Настани за месец април 2021 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Е-Информатор