Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


ШРИ ЛАНКА

Шри Ланка е остров во Индискиот Океан кој се наоѓа јужно од Индија и со својата стратешка позиција претставува крстопат помеѓу западна и југоисточна Азија. Шри Ланка е исто така центар на будистичката религија и култура уште од дамнешни времиња.

Климата во Шри Ланка е тропска и прилично топла. Просечната дневна температура е 27 степени, а температурата на водата 27 степени. Периодот од ноември до април е најдобриот период да се посети југозападниот дел на островот, каде се наоѓаат и најдобрите плажи и туристички места.

Забавувајте се, уживајте во сонцето и релаксирајте се на плажите со бел песок. Или пак испробајте го еко - туризмот, набљудувајте ги птиците или останатиот див свет во резерватите. Искусете те ја  уникатната култура и наследство на земјата во која можете да ја почувствувате хармонијата со природата.


Пакет аранжман
ЕУР
1
HOTEL MOUNT LAVINIA HOUSE
10 полупансиони
1292
2
HOTEL PIGEON ISLAND BEACH RESORT
10 полупансиони1358
3
HOTEL BLUE WATER RESORT
10 полупансиони1374
4
HOTEL PALMS
10 полупансиони1396
Термини за патување: по ваш избор во текот на целата година

  -  Авионски превоз Франкфурт - Коломбо - Франкфурт

 - Трансфер од аеродром до хотел и назад

  -  Престој во хотел по избор

  - Плаќањето е во денарска против вредност

 - Цените се променливи во зависност од терминот на патување


Можност за организација на факултативни излети:
 - Авантуристички рафтинг во Шри Ланка
 - Сафари на леопард, слон во Дождовната шума
 - Луксузно сафари кампување
 - Посета на историските храмови низ цела Шри Ланка

Авионскиот превоз Скопје - Франкфурт - Скопје во зависност од расположливоста на повеќе авиокомпании

ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ


Пребарај

Авиобилети за сите светски дестинации

Европа

БАРСЕЛОНА66€
ФРАНКФУРТ37€
ПАРИЗ29€
БРИСЕЛ49€
ВИЕНА28€
МИНХЕН55€
АМСТЕРДАМ47€
ИСТАНБУЛ38€
ИЗМИР59€
КОПЕНХАГЕН53€
БУДИМПЕШТА64€
БЕРЛИН73€
РИМ40€
ЛОНДОН52€
ДИЗЕЛДОРФ67€

Сад и Канада

ЊУЈОРК399€
ВАШИНГТОН399€
ЧИКАГО399€
ЛОС АНЏЕЛЕС449€
ТОРОНТО399€
МОНТРЕАЛ 399€
САН ФРАНЦИСКО789€
БОСТОН399€
ТАМПА752€
ЛАС ВЕГАС870€
МАЈАМИ689€
ПОРТЛАНД770€

Австралија

СИДНЕЈ580€
МЕЛБУРН580€
и многу повеќе дeстинации...
*во цените не се вклучени аеродромските такси

 

Календар на настани

< Настани за месец април 2021 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Е-Информатор