Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


МАЛДИВИ

Малдивите се островска земја која се состои од група атоли во Индискиот Океан. Од 1192 островчиња од кои се состојат атолските групи, 200 се населени со домашно население, а 80 со хотелски комплекси.

Просечната дневна температура на Малдиви изнесува 28 степени, влажноста на воздухот е 79%, а температурата на водата изнесува 26 степени.

Сонцето, прекрасните плажи, тиркизно-сината боја на морето, чудесните подводни корални градини се карактеристики на оваа туристичка дестинација. Вистински рај и за очи, и за душа, одлично место за незаборавно романтично патување.

Повеќе од милион туристи ги посетуваат Малдивите годишно, проверете и вие сами зошто!


Пакет аранжманЕУР
1

ABSOLUTE MALDIVES, Male

14 ноќевања/појадокод 2054
2TRADERS HOTEL MALE 4*, Male14 ноќевања/појадокод 2964
3HELENGELI ISLAND RESORT 3*, North Male Atoll14 ноќевања/појадокод 3028
4HOLIDAY INN RESORT KANDOOMA 4*, South Male Atoll14 ноќевања/појадокод 3560

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ... Цената на пакет аранжманот вклучува:

 - Aвионски превоз Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје

 - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

 - Хотел по избор

Напомена:

 - Плаќањето е во денарска против вредност;

 - Цените се променливи во зависност од термините за патување;

 - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 Можност за организирање на факултативни излети:

 - Најдобриот начин да се доживее културата на Малдивите е да се посети било кој од населените острови. Уживајте во традиционалните танци кои ја раскажуваат нивната историја низ вековите.

 - Додека сте во место кое е повеќе вода отколку копно, неизбежно е да се искусат некои спортови на вода.

 - Поради прекрасните корални пејсажи, Малдивите се сметаат за една од најдобрите дестинации за нуркање. Температурата и проѕирноста на водата се совршени за ваквата активност.


ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!


Пребарај

Авиобилети за сите светски дестинации

Европа

БАРСЕЛОНА66€
ФРАНКФУРТ37€
ПАРИЗ29€
БРИСЕЛ49€
ВИЕНА28€
МИНХЕН55€
АМСТЕРДАМ47€
ИСТАНБУЛ38€
ИЗМИР59€
КОПЕНХАГЕН53€
БУДИМПЕШТА64€
БЕРЛИН73€
РИМ40€
ЛОНДОН52€
ДИЗЕЛДОРФ67€

Сад и Канада

ЊУЈОРК399€
ВАШИНГТОН399€
ЧИКАГО399€
ЛОС АНЏЕЛЕС449€
ТОРОНТО399€
МОНТРЕАЛ 399€
САН ФРАНЦИСКО789€
БОСТОН399€
ТАМПА752€
ЛАС ВЕГАС870€
МАЈАМИ689€
ПОРТЛАНД770€

Австралија

СИДНЕЈ580€
МЕЛБУРН580€
и многу повеќе дeстинации...
*во цените не се вклучени аеродромските такси

 

Календар на настани

< Настани за месец април 2021 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Е-Информатор