Ул: 11 Октомври бр.5 , Скопје
Плоштад Македонија

Патувања

Промоции

Искористете ги попустите!!!
повеќе

Зимувајте и Летувајте со ТУИ

Бидете ексклузивни...

повеќе

За Вас одбравме...

Хотелски аранжмани по најповолни цени

повеќе


МАУРИЦИУС

Маурициус е островска држава во југозападниот Индиски океан која се наоѓа на 900 км од Мадагаскар.

Климата на островот е тропска, зимите се топли и суви, а летата се влажни и жешки. Просечната дневна температура на Маурициус во периодот од февруари до април изнесува 25 степени, а температура на вода 24 степени.

Неверојатен спој на романтично минато и возбудлива сегашност, надополнето со бескрајните песочни плажи, мирни тиркизно - сини води и пријатна клима, тоа го прави Маурициус совршено место за Вашиот одмор. Овие карактеристики во комбинација со традиционалната гостопримливост на неговите жители се причината овој остров да биде една од најбараните туристички дестинации во светот.


Пакет аранжман
EUR
1BLUE LAGOON BEACH HOTEL 3*12 ноќевања/ All InclusiveОд 1502
2BOUGAINVILLE 3*12 ноќевања/ All InclusiveОд 1623
3LE PALMISTE 3*12 ноќевања/ All InclusiveОд 1751
4COIN DE MIRE ATTITUDE 3,5*12 ноќевања/ All InclusiveОд 1797
ТЕРМИНИ ПО ВАШ ИЗБОР ВО ПЕРИОДОТ ОД ФЕВРУАРИ ДО МАЈ

Цената вклучува:

-         Авионски превоз од Скопје;

-         Трансфер аеродром- хотел- аеродром;

-         Престој во хотел по избор.

НАПОМЕНА:

-         Плаќање во денарска противвредност;

-         Цените се променливи во зависност од терминот на патување.

Факултативни излети:

-         Запознајте ги атракциите на главниот град Порт Луис;

-         Посетете го природниот забавен парк Casela;

-         Доживејте ја убавината на ботаничката градина Sir Seewoosagur Ramagoolan;

-         Уживајте во погледот на највисокиот водопад на Маурициус, Chamarell WaterFall.

-         Еднодневни бродски крстарења до околните градови.


ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ


Пребарај

Авиобилети за сите светски дестинации

Европа

БАРСЕЛОНА66€
ФРАНКФУРТ37€
ПАРИЗ29€
БРИСЕЛ49€
ВИЕНА28€
МИНХЕН55€
АМСТЕРДАМ47€
ИСТАНБУЛ38€
ИЗМИР59€
КОПЕНХАГЕН53€
БУДИМПЕШТА64€
БЕРЛИН73€
РИМ40€
ЛОНДОН52€
ДИЗЕЛДОРФ67€

Сад и Канада

ЊУЈОРК399€
ВАШИНГТОН399€
ЧИКАГО399€
ЛОС АНЏЕЛЕС449€
ТОРОНТО399€
МОНТРЕАЛ 399€
САН ФРАНЦИСКО789€
БОСТОН399€
ТАМПА752€
ЛАС ВЕГАС870€
МАЈАМИ689€
ПОРТЛАНД770€

Австралија

СИДНЕЈ580€
МЕЛБУРН580€
и многу повеќе дeстинации...
*во цените не се вклучени аеродромските такси

 

Календар на настани

< Настани за месец април 2021 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Е-Информатор